Zwolnieni z teoriiCo to jest? O co w tym chodzi? Kto może brać w tym udział?  Olimpiada „Zwolnieni z teorii" ostatnio cieszy się dużą popularnością. W naszej szkole we wtorek pojawił się tajemniczy gość - Zuzia, która wprowadziła Hetmaniaków w temat.  „Zwolnieni z teorii" jest to ogólnopolska olimpiada skierowana do młodych ludzi, którzy chcą coś zmienić w swoim otoczeniu lub zaangażować się w życie społeczne. Podczas uczestnictwa w olimpiadzie w grupie przygotowujemy projekt o tematyce, jaka nas interesuje. Ponadto podczas czteroetapowego programu przechodzimy przez kursy, po czym możemy dostać certyfikaty cenione na rynku pracy. "Na starcie" mamy możliwość wyboru, o jaki certyfikat będziemy się starać (są zarówno darmowe, jak i płatne). Każdy z grupy może wybrać zupełnie inny. Jeśli ktoś się waha, czy jego pomysł jest wystarczająco dobry, to proszę się nie martwić. Zawsze można spróbować! W internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat olimpiady. Polecam obejrzenie tego filmiku: https://zwolnienizteorii.pl Są w nim zawarte skondensowane wiadomości. Na youtubie możemy znaleźć informacje na temat innych projektów. Niektóre prowadzą także profile na Instagramie, dlatego warto sprawdzić, wyszukując "#zwolnienizteorii". Jest to okazja do wykazania się kreatywnością. Jeśli lubisz planować lub pomagać, to jest to Twoja szansa.

Aleksandra Ramos