Nerwica Natręctw teatr gudejko bilbord Barciś HermanCykliczna impreza kulturalna - Barbórkowa Drama Teatralna - w tym roku w Tarnobrzegu odbyła się już po raz 41!

W tegorocznej odsłonie teatralnego wydarzenia, na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury wystąpiły takie grupy teatralne, jak: ,,Scena Spektrum” z Warszawy czy ,,Teatr Wierszalin” z Supraśla. Drama Teatralna rozpoczęła się 1 grudnia, a święto teatru trwało w mieście przez dziewięć dni, podczas których widzowie mogli oglądać różnorodne spektakle o różnej budowie i tematyce.

 

Jeden z najbardziej ,,głośnych’’ występów miał miejsce w sobotę, w dzień przed zakończeniem kolejnej edycji Dramy Barbórkowej. Spektakl ten, w reżyserii Artura Barcisia, był kolejnym z dwóch występów teatralnych, wystawianych dwukrotnie. Przedstawienie to, zatytułowane ,,Nerwica natręctw’’, było opracowane na podstawie sztuki autorstwa Laurenta Biffie, francuskiego reżysera, pisarza oraz autora różnych inscenizacji. W spektaklu wystąpiło sześciu aktorów, którzy grali pacjentów, cierpiących na różnego rodzaju fobie. Jest to historia o terapii psychiatrycznej, jakiej udzielają sobie nawzajem nieznajomi, z powodu niekończącej się nieobecności psychiatry. Zmagania, jakie starali się pokonać bohaterowie, napełniały publiczność wieloma różnorodnymi emocjami. Gra aktorska każdego z występujących była zachwycająca, mimo niełatwego zadania, jakim okazało się odtwarzanie złożonych i ciężkich w leczeniu fobii. Warto również wspomnieć o scenografii, niezmiennej podczas całego spektaklu, co pozwoliło odbiorcom na całkowite skupienie się na wspaniałym aktorstwie i uważnym śledzeniu historii odgrywanej na scenie.

Spektakl ,,Nerwica natręctw’’ był niezwykłym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o treść oraz zakończenie sztuki. W widzach wywołał wiele uczuć, zupełnie od siebie odmiennych i zachwycił swoją prostotą i barwnością zarazem.