Wywiady

Sztuka zamknięta w szkle

sztuka zamknięta w szkleBardzo często zdarza się tak, że żyjemy wśród ludzi, nie wiedząc tak naprawdę, kim są lub czym się zajmują. Prawdą jest, że człowiek czasem z pozoru niewyróżniający się niczym szczególnym, może okazać się kimś bardzo ciekawym i zaskakującym. Takim kimś jest mój tata – Adam Watras. Przedstawię Wam jego ciekawą pracę poprzez krótki wywiad, ponieważ sam w sobie jest osobą skromną i nie lubi dużo mówić.

Czytaj więcej: Sztuka zamknięta w szkle

Ten zawód warto wybrać- wywiad z fizjoterapeutą

zdjęcie patryka
Wywiad z fizjoterapeutą

Fizjoterapia to obecnie jeden z ciekawszych kierunków studiów w Polsce. Co roku wielu absolwentów szkół średnich wybiera taką drogę na przyszłość. Część z nich marzy o pracy w sporcie. Jak ważny to zawód, byłam zmuszona poznać w szóstej klasie szkoły podstawowej. Wówczas zdiagnozowano u mnie torbiel pod kolanem, którą leczył fizjoterapeuta. Zabiegi stosowane przez niego pomogły mi częściowo wrócić do uprawiania pływania. To jeden z przykładów zastosowania fizjoterapii w życiu codziennym. Jak ona w rzeczywistości wygląda?  – zapytałam o to Patryka Biedę, jednego ze znanych mi fizjoterapeutów.

 

Czytaj więcej: Ten zawód warto wybrać- wywiad z fizjoterapeutą

Nie można być dzisiaj, bez bycia wczoraj

kasia zdjęcie
Philippe Guenard, znany częściej jako Tim Guenard, jest francuskim bokserem
i pisarzem, autorem książki ,,Silniejszy od nienawiści’’, której fragment pozwoliłam sobie zacytować już w tytule mojej pracy. Mimo iż utwór jest autobiografią, bez większego wysiłku znaleźć możemy w nim elementy powieści, pamiętnika czy nawet paraboli. Choć w historii opisane zostały jedynie same fakty, wielu nam wciąż ciężko uwierzyć w ten tragiczny ciąg wydarzeń.

 

 

Czytaj więcej: Nie można być dzisiaj, bez bycia wczoraj

Warto czytać

warto czytać

Książki i ogólnie literatura odegrały w naszej kulturze rolę niezwykłą. Od wieków bawiły ludzi. Jednak nie tylko to było ich celem. Często wykorzystywane były do przekazania w sposób metaforyczny wskazówek, rad czy też uwag od autora dla nas – czytelników. Literatura sprawia, że nasze życie staje się nagle pełne niesamowitych przygód, rozterek miłosnych czy niezwykle trudnych wyborów, a wszystko dzięki ogromnej więzi czytelnika z bohaterem utworu. Więź ta jest nieporównywalnie większa niż w jakimkolwiek filmie czy grze wideo. Zżywamy się z bohaterem i mu szczerze kibicujemy, często nawet bohaterom negatywnym. Jak pisze Ryszard Koziołek w swoim eseju pt. „Dobrze myśli się literaturą” literatura potrafi być czasem zła. Autor podaje w wątpliwości największą oczywistość, że literatura jest dobra.

 

 

Czytaj więcej: Warto czytać