joomla slideshow with captions

IMG 735521 września rozpoczął się cykl spotkań z filmem w ramach projektu 35mm historii. Z arsenału tematyki humanistycznej  tym razem wybór padł na dramat biograficzny pt ”Zaćma”. Na holu szkolnym zapanowała prawdziwie kinowa atmosfera. Jak się okazało uczniowie Hetmana chętnie skorzystali z tego typu alternatywy spędzenia wolnego czasu bo tłumnie przybyli do szkoły.

 

584294e71a487 oPo wakacyjnej przerwie rusza piaty rok projektu edukacyjnego 35mm historii, który ma na celu pogłębienie i ugruntowanie odbiorczej świadomości: historycznej, estetycznej, etycznej i kulturowej.

Zapraszamy wszystkich miłośników kinematografii oraz pasjonatów historii na inauguracyjne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 21 września o godzinie 16 na hollu szkoły. Tym razem widzowie zmierzą się z przykładem dramatu biograficznego w reżyserii Ryszarda Bugajskiego pt „Zaćma”.

IMG 5250Po wyczerpującej sesji egazminacyjnej przyszedł czas na relaks, który część społeczności hetmańskiej postanowiła spędzić w  szkole i wziąć udział w wieczorze filmowym organizowanym w ramach projektu 35mm historii. Tym razem miłośnicy filmów historycznych mogli zobaczyć dzieło Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych”.

35 mm historii sslWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu 35 mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 kwietnia o godzinie 16 na hollu szkolnym. Tym razem widzowie będą mogli przyjrzeć się widowiskowej produkcji pt. "Przełęcz ocalonych" w reżyserii Mela Gibsona.

Gdy inni będą odbierać życie, ja będę je ratował – deklaruje medyk Desmond Doss, główny bohater proponowanego filmu. Doss to autentyczna postać. Zaciągnął się do armii w 1942 roku na wieść o japońskim ataku na Pearl Harbor. W trakcie służby odmówił jednak noszenia broni i zabijania wrogów, argumentując decyzję swoimi przekonaniami religijnymi. Mimo to w trakcie krwawej bitwy o Okinawę w maju 1945 udało mu się uratować życie 75 żołnierzom. Za swój heroiczny wyczyn rozmodlony pacyfista otrzymał z rąk prezydenta Trumana najwyższe odznaczenie wojskowe, Medal Honoru.

35mm PatriotaW piątkowy wieczór miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii w trakcie którego widzowie mogli zmierzyć się z przykładem dramatu historycznego pt. „Patriota”. Jak się okazało wydarzenie to stało się doskonałą alternatywą dla dużej grupy uczniów na spędzenie wolnego czasu. Cieszy fakt, że wciąż przybywa zwolenników wspólnego oglądania filmów o tematyce historycznej. 

the patriotWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 16 na holu szkolnym. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. „Patriota” w reżyserii Rolanda Emmericha.

 

robinridleyZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 26 stycznia o godzinie 16 w hallu szkoły. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Ridleya Scotta "Robin Hood".

Legenda Robin Hooda to bardzo wdzięczny temat filmowy. Nic więc dziwnego, że kino sięgało po nią wielokrotnie. Proponowana produkcja w żaden sposób nie mierzy się z wcześniej prezentowaną legendą a koncentruje się na historii kształtowania się ponadczasowego wizerunku.

Recenzja filmuInicjujemy nową serię w ramach programu „35 mm historii”. Idea jest prosta: oprócz filmów regularnie oglądanych i omawianych na wspólnych spotkaniach, recenzujemy oraz polecamy te, które uczniowie obejrzeli we własnym zakresie i zrobiły na nich duże wrażenie. Cykl otwiera Zosia Kuczyńska z klasy 1 „a” recenzją filmu „Powiernik królowej”.

35mmhistorii24 listopada społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W piątkowy wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w średniowiecznych realiach.

 

joanna darcJeśli jesteś entuzjastą filmu historycznego lub chcesz zdobyć dodatkowe informacje historyczne przedstawione w nietypowy sposób, inicjatywa w ramach projektu 35mm historii jest właśnie dla ciebie!

 

trzystuPo przerwie wakacyjnej rusza czwarty rok projektu 35 mm historii. Kolejny raz zapraszamy na spotkanie z filmem historycznym wszystkich tych, którzy lubią dobre kino.

W piątek 22 września o godz. 16 spotkamy się w hallu Hetmana aby poznać przykład filmu opartego na komiksie czyli „300”w reżyserii.

paniwladcaZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 31 marca o godzinie 16 w hallu szkoły.

Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Petera Weira "Pan i Władca: na krańcu świata".

Jest to widowiskowy, epicki obraz marynistyczny. Opowieść o honorze, przyjaźni, przygodach, trudach morskiego życia, która rozgrywa się na pokładzie okrętu Jego Królewskiej Mości "Surprise" w czasie wojen napoleońskich.

Ekranizacja zachwyca wspaniałymi, nagrodzonymi Oscarem zdjęciami, fenomenalną muzyką oraz świetnie dobraną ekipą aktorską.

Do zobaczenia w piątek :)

stawarzW piątek 24 lutego w naszej szkole w ramach projektu 35 mm historii odbyło się kolejne filmowe spotkanie. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. „Ostatnia misja USS Indianapolis”. Mieliśmy możliwość prześledzenia historii załogi statku dostarczającego ładunek nuklearny do bomby atomowej Little Boy, która później miała zostać zrzucona na Hiroszimę. Obraz ukazuje nam historię żołnierzy, którzy w oczekiwaniu na ratunek po kompletnym zniszczeniu okrętu przetrwać musieli nie tylko głód i pragnienie, lecz również ataki rekinów.

ostmisWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 24 lutego o godzinie 16 na holu szkolnym.

Tym razem dzięki projekcji, uczestnicy będą mogli wirtualnie uczestniczyć w tajnej misji dostarczenia ładunku nuklearnego do bomby atomowej Little Boy, która ma być zrzucona na Hiroszimę.

Film Ostatnia misja USS Indianapolis to wstrząsająca i prawdziwa historia załogi USS Indianapolis, która w oczekiwaniu na ratunek musi wytrzymać ekstremalny głód, pragnienie i ataki rekinów.

Zapraszamy !

mostszpiegowW piątek 9 grudnia 2016r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film w reżyserii Stevena Spielberga pt „ Most szpiegów”, który zabrał zgromadzonych w historyczną podróż w czasie i przeniósł ich do mroźnego Berlina, gdzie swój punkt wrzenia miała Zimna Wojna. Czy była to udana wycieczka?

Podczas spotkania zgromadzeni mieli okazję wysłuchać prelekcji. Tym razem wygłosił ją uczeń klasy 2a Kamil Kaczmarek, który wprowadził wszystkich uczestników w klimat lat 50 ubiegłego wieku.

mosszpiegowMiłośników kina historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się 9 grudnia. Tym razem będzie można zobaczyć film „Most szpiegów” w reżyserii samego Stevena Spielberga.

"Most szpiegów" to thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w okresie zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego. Film określany jest jako mieszanka kina nowej przygody i epickiej historycznej fabuły, który zachwyca fantastycznymi kreacjami aktorskim.

 

 

czasapokalipsyTymi słowami zakończył się jeden z fenomenów kina, który jako pierwszy mogli obejrzeć widzowie w ramach projektu „35 mm historii”. W ostatni piątek września na holu szkoły spotkali się fani filmu historycznego aby wspólnie obejrzeć „Czas apokalipsy” w reżyserii  Francisa Forda Cappoli.

Spotkanie ma na celu uatrakcyjnienie nauki historii oraz upowszechnienie faktów, które dzięki obrazowi stają się bardziej zrozumiałe i przystępne. Amerykańskie helikoptery bombardujące wietnamską dżunglę, łodzie patrolowe na rzece Nang, ostrzały artyleryjskie i tajna misja do wykonania to motywy przywodnie, dzięki którym stajemy się poniekąd uczestnikami wojny w Wietnamie. Ważną funkcję w filmie odgrywa również dźwięk stanowiący swego rodzaju klamrę dla rozgrywającej się akcji, idealnym przykładem na to jest utwór „The End" autorstwa grupy The Doors, który ze swoim dosyć spokojnym początkiem, przechodzącym z czasem w coraz bardziej chaotyczne i obłędne dźwięki, jest idealnym odwzorowaniem panującego w filmie nastroju.

czasapokalipsyPo przerwie wakacyjnej rusza trzeci rok projektu 35 mm historii. Kolejny raz zapraszamy na spotkanie z filmem historycznym wszystkich tych, którzy lubią dobre kino.

W piątek 30 września o godz. 16 spotkamy się w hallu Hetmana aby poznać przykład filmu wojennego osadzonego w realia wojny wietnamskiej.

„Czas apokalipsy” to filmowa adaptacja bestselleru literatury światowej pt. „Jądro ciemności” Josefa Conrada. Ekranizacji dzieła podjął się amerykański reżyser Francis Ford Coppola. Efektem jego pracy jest dość luźna interpretacja a najważniejszymi zmianami są czas i główny bohater.

colettePo krótkiej przerwie związanej z połączeniem formuły naszego projektu z innymi wydarzeniami w naszej szkole, w projekcie 35 mm historii wracamy do projekcji filmów.

W najbliższy piątek 29 stycznia o godzinie 16 spotykamy się w hallu na prezentacji filmu

COLETTE

Film reprezentuje rzadkie na naszych ekranach współczesne kino czeskie. Reżyser Milan Cieslar sięgnął tym razem po nominowaną do nagrody Pulitzera powieść odnoszącą się do strasznej rzeczywistości obozowej II wojny światowej. Postanowił ukazać siłę miłości, wystawioną na największą próbę – przetrwania w warunkach obozu Auschwitz.

35mm 1024W piątek 2 października 2015r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”.. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film w reżyserii Floriana Henckel von Donnersmarck pt „ Życie na podsłuchu”, który podejmuje temat wpływu sztuki na postępowanie człowieka w warunkach dyktatury. Warto dodać, iż obraz ten otrzymał Oscara w 2006 r. w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Celem seansu było odwołanie się do sfery poznawczej i emocjonalnej młodego człowieka. Jak napisał w 1943 roku Aldous Huxley, „w czasie projekcji filmu widzimy dane wydarzenie o wiele jaśniej. Dostrzegamy dużo interesujących szczegółów (...), które w rzeczywistości nigdy nie dotarłyby do naszej świadomości, całkowicie skoncentrowanej na przebiegu owego wydarzenia”.

 

35mmI

Po przerwie wakacyjnej rusza drugi rok projektu 35 mm historii . Kolejny raz zapraszamy na spotkanie z filmem historycznym wszystkich tych, którzy lubią dobre kino, nie zawsze czysto historyczne !!!

 

W piątek 2 X o godz. 16 spotkamy się w hallu Hetmana aby porozmawiać o naszej przeszłości a kanwą dyskusji będzie nagrodzony Oscarem 2007 r. film Życie na podsłuchu.

 

Film ukazuje mechanizmy działania policji politycznej w państwie totalitarnym ale zarazem jest studium zmiany zachowań ludzkich pod wpływem innych ludzi.

 

Wprowadzenie i dyskusję po projekcji poprowadzi Grzegorz Kobylski.

 

Artykuły archiwalne

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

PITax.pl

LOGO PITax

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo