joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2019

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2019!

2019 zlote liceum perspektywy

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
34 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
38 miejsce
w rankingu maturalnym
34 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
Czytaj więcej...

35mm PatriotaW piątkowy wieczór miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii w trakcie którego widzowie mogli zmierzyć się z przykładem dramatu historycznego pt. „Patriota”. Jak się okazało wydarzenie to stało się doskonałą alternatywą dla dużej grupy uczniów na spędzenie wolnego czasu. Cieszy fakt, że wciąż przybywa zwolenników wspólnego oglądania filmów o tematyce historycznej. 

W końcu im więcej wiemy o sztuce filmowej, jej środkach wyrazu i twórcach, tym większą odczuwamy przyjemność z oglądania i analizowania filmów, które są przecież najważniejszą sztuką i zarazem medium naszych czasów. Kryją w sobie zdolność opowiadania i poruszania naszych emocji za pomocą obrazów, to z kolei stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji z młodzieżą. Celem filmowych spotkań jest przede wszystkim kształtowanie młodych i świadomych odbiorców kina, którzy będą sięgać zarówno po filmy komercyjne, jak i te ambitne. Prezentowane ekranizacje uwrażliwiają człowieka na otaczający go świat i pobudzają do refleksji. To także wspaniałe narzędzie dydaktyczne, które w sposób niewymuszony pozwala nauczycielowi osiągnąć w pracy jeszcze więcej pozytywnych rezultatów.

Dlatego też nie dziwi fakt, że efektem spotkania była radość uczestników wynikająca ze szczęśliwego zakończenia i wiele pozytywnych emocji powstałych w wyniku wzajemnej integracji. Warto dodać, że kolejny raz holl szkolny idealnie spisał się w roli sali kinowej. Od tego roku komfortowe warunki zapewniają kanapy, młodzież skorzystała również z wygodnych puff.  Seans zakończyły gromkie brawa po których pojawiły się pytania co obejrzymy na następnym spotkaniu.

(MS)

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo