joomla slideshow with captions

35mm GatsbyW piątek 23 listopada w godzinach wieczornych pasjonaci kinematografii wzięli udział w nowej odsłonie popularnej hetmańskiej serii „35 mm”, tym razem z perspektywy literatury. Tematem wieczoru był film w reżyserii Baza Luhrmanna, The Great Gatsby, który w dosyć „neo-barokowej” konwencji ukazuje perypetie życiowe głównych bohaterów: multimilionera Gatsbiego, Daisy i Toma Buchanan oraz narratora całej historii Nicka Carrawaya, a wszystko to na tle rewolucyjnych zmian społecznych, kulturowych i przemysłowych w 2. dekadzie XX wieku.

Projekcja była poprzedzona krótkim wykładem pana Adama Kunysza, oczywiście w języku angielskim, w którym zwrócił on uwagę na najważniejsze aspekty tak książki, jak i filmu. Po projekcji w oryginalnej wersji językowej, która była również okazją do ćwiczenia umiejętności słuchania, był czas na wymianę wrażeń, mini dyskusję, językowe gadgety, a pani Marta Wciseł z panem Kunyszem przeprowadzili krótki quiz literacko-językowy jako podsumowanie, gdzie poprawne odpowiedzi mają spore szanse (w losowaniu!) na bardzo dobrą ocenę za aktywność! Bardzo się cieszymy, że wszyscy obecni uczniowie tak chętnie zaangażowali się w to zadanie. A już teraz zapraszamy na kolejne wydania serii „35 mm”, tak literackie, jak i historyczne!

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

PITax.pl

LOGO PITax

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo