joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2019

12W piątek 27 września zainaugurowaliśmy spotkania szkolnego filmowego klubu dyskusyjnego "35mm" tym razem w edycji literackiej z ekranizacją jednego z najpopularniejszych dzieł Agathy Christie Murder on the Orient Express. Mimo wielu wydarzeń w szkole w trakcie ostatniego tygodnia ku naszej radości młodzież licznie zjawiła się późnym piątkowym popołudniem, aby wziąć udział w projekcji filmu. Pokaz filmu poprzedziła krótka prezentacja przygotowana przez p. Adama Kunysza na temat autorki oraz jej wkładu w rozwój powieści typu "mystery" oraz typowych elementów narracji "whodunnit". W trakcie projekcji mogliśmy skupić się na sposobie w jaki "probably the most famous detective in the world", Hercule Poirot, rozwiązuje zagadkę morderstwa w pociągu oraz ograniczeń jakie nakłada na niego ta sytuacja, a także dylematu, przed którym staje na końcu rozwiązawszy tajemnicę.

A wszystko to wśród wyjątkowo teatralnej scenerii filmu i wyjątkowej obsady - w końcu nie odmawia się reżyserowi o takiej renomie jak Kenneth Branagh, autorowi niezapomnianych kreacji teatralnych i filmowych, jak choćby jego interpretacja Hamleta w produkcji z 1996 roku. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym podsumowaniem, przy którym nie mogło też zabraknąć zadań dla uczestników, oczywiście z szansą na 5 za aktywność z j. angielskiego. A już teraz zapraszamy na kolejne edycje 35mm, zarówno literackie jak i historyczne.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg

Wyszukiwarka

Noc chemików, biologów i fizyków

noc chemikow biologow fizykow

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05