joomla slideshow with captions

35mmhistorii24 listopada społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W piątkowy wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w średniowiecznych realiach.

 

Produkcja „Joanna d'Arc”, którą mięliśmy okazję zobaczyć, to widowiskowa opowieść o zmaganiach bohaterki z przeciwnościami losu, które nie pozwalają jej osiągnąć celu jakim jest wyzwolenie Francji spod okupacji angielskich wojsk. Obraz jest mistrzowsko skonstruowany, nie ma w nim nadmiaru efektów specjalnych, jest za to wspaniała gra aktorska. W ekranizacji poznajemy psychologiczne motywy działania Joanny, ważnym elementem są wizje głównej bohaterki. Na szczególną uwagę i wyróżnienie zasługują sceny z niewoli Joanny D`arc gdy pojawia się Dustin Hoffman (w roli Boga), które są kwintesencja całej produkcji.

Projekcja filmu o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Wspólny seans filmowy poprzedzany był krótkim wykładem przygotowanym przez nauczyciela historii, nawiązującym do zagadnienia edukacyjnego. Obejrzany obraz był doskonałym pretekstem do zainteresowania uczniów historią i przekazania wiedzy na temat wojny stuletniej.

Mamy nadzieje, że ekranizacja przypadła wam do gustu i już zapraszamy na kolejne spotkanie w styczniu. Co tym razem chcielibyście obejrzeć? (MS)

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

PITax.pl

LOGO PITax

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo