joomla slideshow with captions

szczypiornisciW środę 7.11.2018 r. w hali sportowej ZSP nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się powiatowa licealiada w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięło udział 5 zespołów, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Szczypiorniści Hetmana imponowali skutecznością. Po 4 meczach okazali się najskuteczniejszą drużyną zawodów, zdobywając 24 bramki przy uracie tylko 10. Wynik 6 punktów ostatecznie zrównał naszą drużynę z SZP nr 3 lecz w bezpośrednim meczu straciliśmy o jedną bramkę więcej i musieliśmy z honorem uznać wyższość rywala. Zwycięstwo było tak blisko!!! Ku uciesze trenera, pozostała w naszych zawodnikach sportowa złość, którą wykorzystamy przy następnych rozgrywkach. Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju byli: Maciej Kurzyński, Jakub Saramak, Piotr Paradowski, Antoni Roman, Jan Radoń, Bartosz Smykla, Jan Smykla, Eryk Lewicki, Igor Rokosz, Bartosz Gutowski i Krzysztof Maj. Gratulujemy i dziękujemy Wam za godne reprezentowanie Hetmana.

szachy1Dzisiaj, 6 listopada, w Rudniku nad Sanem, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, odbyła się Rejonowa Licealiada w szachach drużynowych. Nasz zespół w składzie: Zuzanna Michałowska 1d, Jan Maj 2b, Mikołaj Juda 3d, Jakub Fundament 3a i Filip Rejman 2ezdobył zaszczytne II miejsce, co dało drużynie awans do finałów wojewódzkich. Uczestnikom szachowych zmagań serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki! 

MN 03Poniedziałkowe popołudnie i wieczór 1 października, kiedy nasi absolwenci (teraz już studenci) byli po pierwszych zajęciach na swoich uczelniach, hetmańska młodzież spędziła na terenie nadwiślańskiego Orlika, by, z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego, na sportowo świętować Dzień Chłopaka. Odbyło się 6 meczów kwalifikacyjnych, w których wystartowały mieszane drużyny: 3 gimnazjum, 1a, 1ce, 2de, 3a, 3cd. Walka na boisku była bardzo emocjonująca, a o ostatecznych wynikach zdecydowała ilość zdobytych goli (większość padła w karnych!). Choć regulamin ulegał zmianie, komary kąsały, zawodnicy pojawiali się i znikali, znudzeni zaś zaczęli grać w kosza (a może to dla rozgrzewki, bo i chłodkiem powiewało?), udało się jednak dojść do szczęśliwego finału.

Gimnazjum na wodzie2018Pierwszy tydzień nauki dobiegał końca i nasi gimnazjaliści, korzystając z pięknych słonecznych dni września, udali się w piątek (7 września 2018 r.) wraz z wychowawcami nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Naszym celem były zajęcia integracyjne obu klas z nowo przybyłymi koleżankami i kolegami poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz gry i zabawy ruchowe. Dwie grupy wyruszyły do miejsca docelowego „WAKE PARKU” (wakeparktbg.pl), pieszo i rowerami. Grupa rowerowa po drodze zatrzymała się w bazie WOPR-u, gdzie uczniowie mieli okazję rozegrać pierwszy konkurs na szybkość i zręczność.

turniej motoW sobotę (21 kwietnia 2018 r.) odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym i do ww. turnieju wystawiła drużynę zmotoryzowanych uczniów, którzy posiadają prawo jazdy kat. B. Drużyna Hetmaniaków w składzie: Piotr Biernacki, Bartłomiej Kawęcki i Paweł Brożyna zdobyła II miejsce. Pierwszą konkurencją była jazda sprawnościowa (slalom autem wyposażony w „talerz Stewarta”). Z wszystkich uczestników najlepszy był nasz „mistrz kierownicy” Bartek Kawęcki.

finaly plywanie13 marca na pływalni „Fregata” w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w pływaniu. Brak sztafet dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zrekompensowały dwie finalistki indywidualnie: Klaudia Szypuła z klasy 2A i Magdalena Bogacz z klasy 1E. Klaudia startowała na dystansie 50 m stylem motylkowym. Osiągnięty przez nią jedenasty wynik z półfinałów w Kolbuszowej został poprawiony i ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 9 z czasem 35,59s. Madzia natomiast płynęła 50m stylem grzbietowym – 8 miejsce z półfinałów poprawiła na miejsce 7 z czasem 38,96s.

 

sambaartykul24 lutego odbyły się w Lublinie Krajowe Mistrzostwa Polski IDO oraz eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy, w których wzięli udział członkowie Tarnobrzeskiej Szkoły Tańca SAMBA, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Julita Bartyzel, Dominika Buś, Maciej Nenutil, Jakub Łygas, Michał Wójcik i Jakub Tomczyk. W formacji liczącej 10 par starsi tancerze zdobyli Mistrzostwo Polski doskonałym wykonaniem choreografii pt. Gangi uliczne. 10 dziewcząt starszych zdobyło z kolei tytuł Wicemistrzyń Polski za choreografię pt. Więźniarki. Tym samym obie formacje zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku.

Licealiada pływanie 2017Początek tego miesiąca upłynął pod znakiem emocjonujących zmagań sportowych. 5, 7 i 11 grudnia na podkarpackich pływalniach (Kolbuszowa, Krosno, Leżajsk, Pustków Os.) odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady,  organizowanej co roku przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Kolbuszowska pływalnia okazała się szczęśliwa dla trzech naszych zawodniczek: Magdaleny Bogacz (1e), Klaudii Szypuły (2a) oraz Zofii Kuczyńskiej (1a). Klaudia i Zosia startowały na dystansie 50m stylem motylkowym, a Madzia - 50m stylem grzbietowym. Wszystkie trzy zaprezentowały się bardzo dobrze, a Magda Bogacz i Klaudia Szypuła awansowały do finału wojewódzkiego Licealiady. Gratulujemy! (nan)

Siatkarki12.2017Podczas międzyszkolnych rozgrywek w piłkę siatkową szkół ponadgimnazjalnych, które zostały rozegrane we wtorek 12.12.2017 r., nasza dziewczęca drużyna zajęła zaszczytne III miejsce. Siatkarki Hetmana rozegrały cztery mecze po dwa sety do 21 punktów. O wyniku decydowały sety oraz liczba małych punktów. W naszej reprezentacyjnej drużynie znalazły się dziewczęta od pierwszej do trzeciej klasy I SLO.

Pilka siatkowa12.2017W poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., męska reprezentacja Hetmana zmierzyła się w rozgrywkach piłki siatkowej z miejskimi drużynami szkół ponadgimnazjalnych tzw. Licealiadzie. Na zawody przybyły drużyny z „Rolnika”, „Budowlanki”, „Górnika”, „Jachowicza”, „Hetmana” oraz przedstawiciele organizatora ZSP nr 1. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których typowano dwie drużyny do walki o miejsca od I do IV. W przypadku miejsc V i VI decydowała liczba małych punktów. Nasza siatkarska ekipa wywalczyła V miejsce.

Amatorska Liga Tenisa StołowegoInformowaliśmy nie tak dawno o starcie w II Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego trzyosobowej drużyny z „Hetmana”. Dziś z satysfakcją przekazujemy, że nasi walczą bardzo dzielnie i zajmują obecnie po 4 pojedynkach bardzo wysokie 7 miejsce! Przypominamy, że barwy naszej szkoły godnie reprezentują: Eryk Lewicki (1c),  Michał Paszta (2a) oraz – gościnnie – Jakub Motyka. Do drużyny dołączył także czwarty gracz: Paweł Sadecki.

szczypiornisciZ optymizmem patrzymy w przyszłość szkolnej drużyny piłkarzy ręcznych chłopców po rozegranej w dniu 7 listopada Powiatowej Licealiady organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Reprezentanci naszego Hetmana przystąpili do rozgrywek mocno zdeterminowani.

 

Eryk Lewicki 2Wczorajszy mecz KTS-u miał jeszcze jedną miłą dla hetmańskiej społeczności odsłonę. W przerwie między setami odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży - Enea Festiwal. W kategorii „Szkoły ponadgimnazjalne” drugie miejsce zajął uczeń klasy 1c – Eryk Lewicki.  Grupa naszych kibiców zareagowała owacjami i skandowała długo imię srebrnego hetmańskiego medalisty. Gratulujemy znakomitego wyniku!

meczkoprzywnica 1024W miniony poniedziałek uczniowie naszego Hetmana mieli okazję zrealizować sportowe wyzwanie. Zespół w składzie- Wiktor Wasiuta, Michał Kanios, Kamil Kaczmarek, Mikołaj Juda, Damian Dul, Dominik Bańkowski, Marcin Wańczyk, Wiktor Bereski, Rafał Domański, Michał Chamik, Piotr Bosak, Bartosz Rożek z liceum i Norbert Nowak, Adam Stasiak z gimnazjum - wziął udział w meczu z juniorami klubu KS Koprzywianka. Miło nam poinformować, że nasza drużyna wygrała turniej rozgrywany na boisku Arki Koprzywnica, uzyskując wynik 10 do 3.

Amatorska Liga Tenisa StołowegoNie od dziś wiadomo, że w naszej szkole jest wielu miłośników tenisa stołowego. Ubiegłoroczne wspaniałe występy zawodniczek KTS Siarka-Tarnobrzeg rozgrzały emocje i wzmogły apetyty kibiców. Niejeden w „Hetmanie” szykuje się na piątkowy (29 września) inauguracyjny mecz tarnobrzeskich „złotek” z niemieckim zespołem Bad Driburg. Jednak niektórym samo kibicowanie już nie wystarcza.  Tak mocno pokochali ping-pong, że postanowili spróbować swoich sił w II edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Rozgrywki ligowe są otwarte dla wszystkich miłośników tej dyscypliny. Chodzi przecież o popularyzację sportu, który ma tak piękną tradycję w Tarnobrzegu. Wśród zgłoszonych do ligi drużyn z całego regionu znalazło się także 11 zespołów z naszego miasta, w tym debiutujący w turnieju trzyosobowy zespół z „Hetmana” w składzie: Michał Paszta, Eryk Lewicki i Jakub Motyka. Trzymamy kciuki za chłopaków!

plazowaDrużyna mieszana, w składzie Gabriela Duda, Natalia Śnieżek, Rafał Domański, Kamil Kaczmarek, Jan Paradysz, wzięła udział w I Turnieju Siatkówki Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych "Budowlanka 2017", organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu i zdobyła w nim drugie miejsce. Turniej odbywał się na boisku piaszczystym, dostosowanym do tego typu zawodów. Nasza drużyna wykazała się niezwykłym zapałem, ogromną wolą walki i determinacją w zdobyciu pucharowego miejsca. Gratulujemy zwycięstwa w tym nietypowym, jak na warunki szkolne, Turnieju. Mamy nadzieję, że zawody te wpiszą się w tradycję miasta.

17498408 1320866617994821 7881058328736634743 nWczoraj, 29 marca, w Koprzywnicy, na stadionie klubu ligowego KS Koprzywianka odbył się I mecz z serii spotkań sparingowych Hetmana. Pomysłodawcą i zarazem organizatorem tego wydarzenia był pan Tomasz Ciach. Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z ligowym klubem z Koprzywnicy i w planach mamy kolejne spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla KS Koprzywianki, a – bramkę dającą nam przewagę, w 20 minucie, strzelił Kamil Kaczmarek, prawy pomocnik przy asyście defensywnego pomocnika, Mikołaja Judy.

klaudiaszPod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, 16 marca 2017 roku na pływalni w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w pływaniu.
Z blisko 300 szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu w zawodach uczestniczyli tylko najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportu. Ogrom pracy, poświęcenia oraz setki mililitrów wylanego potu na treningach zaowocował zdobyciem wspaniałego wyniku :)

Reprezentantka naszego HETMANA odniosła wielki sukces!

Klaudia Szypuła uczennica klasy IA na dystansie 50m stylem dowolnym, z czasem 0:33,32 znalazła się w ścisłej dziesiątce najlepszych kraulistek Podkarpacia.


Serdecznie gratulujemy!!!

klaudiasz18 grudnia na pływalni "Fregata" w Kolbuszowej rozegrano półfinałowe zawody tegorocznej licealiady w pływaniu, w których wystąpiła Klaudia Szypuła uczennica klasy 1A, reprezentująca naszą szkołę. To były dla naszej pływaczki bardzo udane zawody. W konkurencji indywidualnej 50 m stylem dowolnym dziewcząt w serii II, Klaudia uzyskała znakomity czas 0;33,40 zajmując II miejsce w klasyfikacji końcowej pierwszego półfinału wojewódzkiego . Wtedy nie byliśmy jednak jeszcze pewni, czy wynik uzyskany przez Klaudie da jej awans do wojewódzkiego finału (bezpośredni awans uzyskiwali tylko zwycięzcy poszczególnych konkurencji). Tuż po rozegranych 3 pozostałych półfinałach wojewódzkich, na stronie podkarpackiego SZS ukazał się komunikat końcowy, obejmujący wyniki wszystkich zawodników i wszystkich 4 rozegranych półfinałów, z którego dowiedzieliśmy się, że Klaudia wywalczyła awans do ścisłego finału wojewódzkiego.
Serdecznie gratulujemy i ściskamy kciuki za medale w finale!

siatkowak 1024W ostatni piątek nauki przed świętami (16.12.2016 r.) po raz pierwszy w historii naszej szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych (licealiada) wystąpiła drużyna żeńska. Kapitanem i wspaniałą atakującą był Julia Fudalewska (jej ataki były w 99 % skuteczne i wywoływały wśród publiczności burzę oklasków), Na rozegraniu były: Julia Ćwikła i Zuzanna Białek - tylko dobra wystawa stwarzała naszym atakującym szanse na zdobycie punktów. Drugą atakującą wspaniale wywiązującą się ze swojego zadania była Gabrysia Duda. Nie było by gry gdyby nie odbiór Oli Sikory i Natalii Śnieżek. Dzielnie wspierały i kibicowały naszej drużynie rezerwowe zawodniczki: Kasia Moliszewska i Nikola Rosowska.

licealiadaW piątek (9 grudnia 2016 r.) drużyna naszych siatkarzy z I SLO wzięła udział w rozgrywkach międzyszkolnych organizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Ze względu na udział 6 drużyn, mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Wygrane drużyny z grup walczyły ze sobą o I i II miejsce, natomiast zespoły, które w grupie zajęły drugie miejsce grały o III i IV miejsce.

mtmotoryzacyjnyW dniu 28.04.2016 r. drużyna w składzie: Michał Wartoń, Jan Barnaś i Maciej Bara wraz z 5 drużynami z tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych, wzięła udział w Finale Powiatowym OMTM. Organizatorami turnieju była Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu oraz WORD Tarnobrzeg, pod patronatem PZM, MEN, MTBiGM i KRBRD. Zawodnicy na wstępie pisali test składający się z trzech części: przepisy ruchu drogowego – tzw. „krzyżówki”(tu nasi chłopcy mają zadanie domowe – czas: kwiecień 2017 r.) , pierwsza pomoc przedmedyczna i historia motoryzacji. Następnie była jazda autem jednego zawodnika z drużyny po trasie w kształcie koperty. Przejazd był na czas i samochodem, na masce, którego był umieszczony talerz z piłką tenisową, która podczas jazdy nie mogła wypaść z talerza. Najlepszy czas przejazdu z wszystkich drużyn uzyskał nasz zawodnik – MICHAŁ WARTOŃ (1min 8 s). Całej drużynie GRATULUJEMY i czekamy na wynik w przyszłym roku.

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

PITax.pl

LOGO PITax

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo