joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2019

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2019!

2019 zlote liceum perspektywy

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
34 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
38 miejsce
w rankingu maturalnym
34 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
Czytaj więcej...

10 Vintage InspiredHair IdeasRozpoczęło się głosowanie w 25 Plebiscycie Sportowym organizowanym przez redakcję Echa Dnia. Jest to najbardziej prestiżowy ranking sportowców na północnym Podkarpaciu. Cieszy nas fakt, iż w kategorii Talent Roku, zgłoszonych zostało dwóch uczniów Hetmana: Igor Rokosz i Jakub Saramak, obaj z klasy 1b.

siatkowka ch 1024W ubiegłym tygodniu zmagania w rozgrywkach piłki siatkowej szkół pondgimnazjalnych rozpoczęły dziewczęta, a w piątek (14.12.2018 r.) zakończyli chłopcy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Piechota (kapitan), Wiktor Pluta, Błażej Kwaśnik, Maciej Kurzyński, Olaf Tarnowski, Michał Juryś, Kacper Hebda, Jan Radoń, Michał Watras i Krzysztof Stajniak. System rozgrywek odbywał się w dwóch grupach. Hetmaniacy grali pierwszy mecz z ubiegłorocznym zwycięzcą - drużyną "Budowlanki". Mimo zapału i chęci walki mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Budowlanki". Drugi mecz w grupie rozegrany został z drużyną "Rolnika". Po zaciętej walce wynik został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku na korzyść "Rolnika". Chłopcy przyjęli ostateczny rezultat zawodów, jako znak do dalszej motywacji i stwierdzili, iż nie poprzestaną, tylko już od dzisiaj dalej będą ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Życzymy im wytrwałości w treningach.

04W dniu 11 grudnia 2018 r. na pływalni miejskiej w Kolbuszowej rozegrano finał wojewódzkiej licealiady w pływaniu. Udany i zarazem historyczny występ zanotowały pływaczki z Hetmana. W konkurencji sztafet na 12 zakwalifikowanych ekip wywalczyły czwarte miejsce i z czasem 03:26:91 są w najlepszej szóstce Podkarpacia. Oto one: Magdalena Bogacz, Natalia Kukuła, Magdalena Krzyżek, Marianna Zych, Kamila Lis, Klaudia Śliwińska.

7Gdyby laika zapytać, czym są szachy, pewnie powiedziałby, że jest to gra pomiędzy dwoma przeciwnikami, a zatem - konfrontacja dwóch sił intelektualnych, dwóch charakterów. Oczywiście można też traktować je po prostu, jako rozgrywkę i zabawę. Tymczasem nie jest to cała prawda o królewskiej grze. Wiedzą jednak o tym już tylko bardziej wtajemniczeni jej pasjonaci. Do nich należą na pewno reprezentujący naszą szkołę w mieleckim Finale Wojewódzkiej Licealiady w Szachach Drużynowych: Zuzanna Michałowska (klasa 1d), Filip Rejman (klasa 2e), Mikołaj Juda (klasa 3d), Jakub Fundament (klasa 3a).

siatkowkadzW dniu 10 grudnia na hali w ZSP1 w Tarnobrzegu obyły się zawody z piłki siatkowej na szczeblu powiatowym (licealiada) dziewcząt. Było 6 drużyn, bardzo zdeterminowanych do walki i wygranej. Nasza szkołę reprezentowała drużyna 9 osobowa w składzie Kmuk Martyna 1C (kapitan), Podleśna Daria 3B, Kuczyńska Zosia 2A, Bogacz Magdalena 2E, Lewczuk Julia 1C, Karbarz Julia 1C, Jeczeń Karolina 1B, Duda Gabriela 3C, Wróblewska Magdalena 3C. Walka była zacięta, mecze zostały rozegrane w dwóch grupach, my grałyśmy w grupie A z „Jachowiczem” oraz „Budowlanką”, walcząc do końca. Niestety poległyśmy, co skutkowało zajęciem 6 miejsca. Liczymy, że w następnym roku zawalczymy o wyższe szczeble oraz staniemy na podium.

zawody basen 26 11 2018Świetny występ zaliczyły zawodnicznki i zawodnicy Hetmana na tegorocznych półfinałach wojewódzkich licealiady w pływaniu. W dniu 26 listopada na pływalni krytej w Kolbuszowej naszą drużynę reprezentowało 14 osób, 8 dziewczyn i 6 chłopców.
Drużyna dziewcząt zaprezentowała się wyśmienicie. Z pośród 7 rywalizujących ze sobą sztafet zajęliśmy 1 miejsce. Chłopcy natomiast z 8 drużyn zajęli 5 miejsce. Sztafeta dziewcząt: Natalia Kukuła, Kamila Lis, Klaudia Śliwińska, Magdalena Krzyżek, Marianka Zych i Magdalena Bogacz. Sztafeta chłopców: Piotr Paradowski , Antoni Roman, Jakub Snopkowski , Maciej Kurzyński, Jan Radon, Bartek Dobroń.

szczypiornisciW środę 7.11.2018 r. w hali sportowej ZSP nr 1 w Tarnobrzegu odbyła się powiatowa licealiada w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięło udział 5 zespołów, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Szczypiorniści Hetmana imponowali skutecznością. Po 4 meczach okazali się najskuteczniejszą drużyną zawodów, zdobywając 24 bramki przy uracie tylko 10. Wynik 6 punktów ostatecznie zrównał naszą drużynę z SZP nr 3 lecz w bezpośrednim meczu straciliśmy o jedną bramkę więcej i musieliśmy z honorem uznać wyższość rywala. Zwycięstwo było tak blisko!!! Ku uciesze trenera, pozostała w naszych zawodnikach sportowa złość, którą wykorzystamy przy następnych rozgrywkach. Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju byli: Maciej Kurzyński, Jakub Saramak, Piotr Paradowski, Antoni Roman, Jan Radoń, Bartosz Smykla, Jan Smykla, Eryk Lewicki, Igor Rokosz, Bartosz Gutowski i Krzysztof Maj. Gratulujemy i dziękujemy Wam za godne reprezentowanie Hetmana.

szachy1Dzisiaj, 6 listopada, w Rudniku nad Sanem, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, odbyła się Rejonowa Licealiada w szachach drużynowych. Nasz zespół w składzie: Zuzanna Michałowska 1d, Jan Maj 2b, Mikołaj Juda 3d, Jakub Fundament 3a i Filip Rejman 2ezdobył zaszczytne II miejsce, co dało drużynie awans do finałów wojewódzkich. Uczestnikom szachowych zmagań serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki! 

MN 03Poniedziałkowe popołudnie i wieczór 1 października, kiedy nasi absolwenci (teraz już studenci) byli po pierwszych zajęciach na swoich uczelniach, hetmańska młodzież spędziła na terenie nadwiślańskiego Orlika, by, z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego, na sportowo świętować Dzień Chłopaka. Odbyło się 6 meczów kwalifikacyjnych, w których wystartowały mieszane drużyny: 3 gimnazjum, 1a, 1ce, 2de, 3a, 3cd. Walka na boisku była bardzo emocjonująca, a o ostatecznych wynikach zdecydowała ilość zdobytych goli (większość padła w karnych!). Choć regulamin ulegał zmianie, komary kąsały, zawodnicy pojawiali się i znikali, znudzeni zaś zaczęli grać w kosza (a może to dla rozgrzewki, bo i chłodkiem powiewało?), udało się jednak dojść do szczęśliwego finału.

Gimnazjum na wodzie2018Pierwszy tydzień nauki dobiegał końca i nasi gimnazjaliści, korzystając z pięknych słonecznych dni września, udali się w piątek (7 września 2018 r.) wraz z wychowawcami nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Naszym celem były zajęcia integracyjne obu klas z nowo przybyłymi koleżankami i kolegami poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz gry i zabawy ruchowe. Dwie grupy wyruszyły do miejsca docelowego „WAKE PARKU” (wakeparktbg.pl), pieszo i rowerami. Grupa rowerowa po drodze zatrzymała się w bazie WOPR-u, gdzie uczniowie mieli okazję rozegrać pierwszy konkurs na szybkość i zręczność.

turniej motoW sobotę (21 kwietnia 2018 r.) odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym i do ww. turnieju wystawiła drużynę zmotoryzowanych uczniów, którzy posiadają prawo jazdy kat. B. Drużyna Hetmaniaków w składzie: Piotr Biernacki, Bartłomiej Kawęcki i Paweł Brożyna zdobyła II miejsce. Pierwszą konkurencją była jazda sprawnościowa (slalom autem wyposażony w „talerz Stewarta”). Z wszystkich uczestników najlepszy był nasz „mistrz kierownicy” Bartek Kawęcki.

finaly plywanie13 marca na pływalni „Fregata” w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w pływaniu. Brak sztafet dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zrekompensowały dwie finalistki indywidualnie: Klaudia Szypuła z klasy 2A i Magdalena Bogacz z klasy 1E. Klaudia startowała na dystansie 50 m stylem motylkowym. Osiągnięty przez nią jedenasty wynik z półfinałów w Kolbuszowej został poprawiony i ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 9 z czasem 35,59s. Madzia natomiast płynęła 50m stylem grzbietowym – 8 miejsce z półfinałów poprawiła na miejsce 7 z czasem 38,96s.

 

sambaartykul24 lutego odbyły się w Lublinie Krajowe Mistrzostwa Polski IDO oraz eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy, w których wzięli udział członkowie Tarnobrzeskiej Szkoły Tańca SAMBA, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Julita Bartyzel, Dominika Buś, Maciej Nenutil, Jakub Łygas, Michał Wójcik i Jakub Tomczyk. W formacji liczącej 10 par starsi tancerze zdobyli Mistrzostwo Polski doskonałym wykonaniem choreografii pt. Gangi uliczne. 10 dziewcząt starszych zdobyło z kolei tytuł Wicemistrzyń Polski za choreografię pt. Więźniarki. Tym samym obie formacje zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku.

Licealiada pływanie 2017Początek tego miesiąca upłynął pod znakiem emocjonujących zmagań sportowych. 5, 7 i 11 grudnia na podkarpackich pływalniach (Kolbuszowa, Krosno, Leżajsk, Pustków Os.) odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady,  organizowanej co roku przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Kolbuszowska pływalnia okazała się szczęśliwa dla trzech naszych zawodniczek: Magdaleny Bogacz (1e), Klaudii Szypuły (2a) oraz Zofii Kuczyńskiej (1a). Klaudia i Zosia startowały na dystansie 50m stylem motylkowym, a Madzia - 50m stylem grzbietowym. Wszystkie trzy zaprezentowały się bardzo dobrze, a Magda Bogacz i Klaudia Szypuła awansowały do finału wojewódzkiego Licealiady. Gratulujemy! (nan)

Siatkarki12.2017Podczas międzyszkolnych rozgrywek w piłkę siatkową szkół ponadgimnazjalnych, które zostały rozegrane we wtorek 12.12.2017 r., nasza dziewczęca drużyna zajęła zaszczytne III miejsce. Siatkarki Hetmana rozegrały cztery mecze po dwa sety do 21 punktów. O wyniku decydowały sety oraz liczba małych punktów. W naszej reprezentacyjnej drużynie znalazły się dziewczęta od pierwszej do trzeciej klasy I SLO.

Pilka siatkowa12.2017W poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., męska reprezentacja Hetmana zmierzyła się w rozgrywkach piłki siatkowej z miejskimi drużynami szkół ponadgimnazjalnych tzw. Licealiadzie. Na zawody przybyły drużyny z „Rolnika”, „Budowlanki”, „Górnika”, „Jachowicza”, „Hetmana” oraz przedstawiciele organizatora ZSP nr 1. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których typowano dwie drużyny do walki o miejsca od I do IV. W przypadku miejsc V i VI decydowała liczba małych punktów. Nasza siatkarska ekipa wywalczyła V miejsce.

Amatorska Liga Tenisa StołowegoInformowaliśmy nie tak dawno o starcie w II Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego trzyosobowej drużyny z „Hetmana”. Dziś z satysfakcją przekazujemy, że nasi walczą bardzo dzielnie i zajmują obecnie po 4 pojedynkach bardzo wysokie 7 miejsce! Przypominamy, że barwy naszej szkoły godnie reprezentują: Eryk Lewicki (1c),  Michał Paszta (2a) oraz – gościnnie – Jakub Motyka. Do drużyny dołączył także czwarty gracz: Paweł Sadecki.

szczypiornisciZ optymizmem patrzymy w przyszłość szkolnej drużyny piłkarzy ręcznych chłopców po rozegranej w dniu 7 listopada Powiatowej Licealiady organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Reprezentanci naszego Hetmana przystąpili do rozgrywek mocno zdeterminowani.

 

Eryk Lewicki 2Wczorajszy mecz KTS-u miał jeszcze jedną miłą dla hetmańskiej społeczności odsłonę. W przerwie między setami odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży - Enea Festiwal. W kategorii „Szkoły ponadgimnazjalne” drugie miejsce zajął uczeń klasy 1c – Eryk Lewicki.  Grupa naszych kibiców zareagowała owacjami i skandowała długo imię srebrnego hetmańskiego medalisty. Gratulujemy znakomitego wyniku!

meczkoprzywnica 1024W miniony poniedziałek uczniowie naszego Hetmana mieli okazję zrealizować sportowe wyzwanie. Zespół w składzie- Wiktor Wasiuta, Michał Kanios, Kamil Kaczmarek, Mikołaj Juda, Damian Dul, Dominik Bańkowski, Marcin Wańczyk, Wiktor Bereski, Rafał Domański, Michał Chamik, Piotr Bosak, Bartosz Rożek z liceum i Norbert Nowak, Adam Stasiak z gimnazjum - wziął udział w meczu z juniorami klubu KS Koprzywianka. Miło nam poinformować, że nasza drużyna wygrała turniej rozgrywany na boisku Arki Koprzywnica, uzyskując wynik 10 do 3.

Amatorska Liga Tenisa StołowegoNie od dziś wiadomo, że w naszej szkole jest wielu miłośników tenisa stołowego. Ubiegłoroczne wspaniałe występy zawodniczek KTS Siarka-Tarnobrzeg rozgrzały emocje i wzmogły apetyty kibiców. Niejeden w „Hetmanie” szykuje się na piątkowy (29 września) inauguracyjny mecz tarnobrzeskich „złotek” z niemieckim zespołem Bad Driburg. Jednak niektórym samo kibicowanie już nie wystarcza.  Tak mocno pokochali ping-pong, że postanowili spróbować swoich sił w II edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Rozgrywki ligowe są otwarte dla wszystkich miłośników tej dyscypliny. Chodzi przecież o popularyzację sportu, który ma tak piękną tradycję w Tarnobrzegu. Wśród zgłoszonych do ligi drużyn z całego regionu znalazło się także 11 zespołów z naszego miasta, w tym debiutujący w turnieju trzyosobowy zespół z „Hetmana” w składzie: Michał Paszta, Eryk Lewicki i Jakub Motyka. Trzymamy kciuki za chłopaków!

plazowaDrużyna mieszana, w składzie Gabriela Duda, Natalia Śnieżek, Rafał Domański, Kamil Kaczmarek, Jan Paradysz, wzięła udział w I Turnieju Siatkówki Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych "Budowlanka 2017", organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu i zdobyła w nim drugie miejsce. Turniej odbywał się na boisku piaszczystym, dostosowanym do tego typu zawodów. Nasza drużyna wykazała się niezwykłym zapałem, ogromną wolą walki i determinacją w zdobyciu pucharowego miejsca. Gratulujemy zwycięstwa w tym nietypowym, jak na warunki szkolne, Turnieju. Mamy nadzieję, że zawody te wpiszą się w tradycję miasta.

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo