Lubimy rozmawiać

lekcja o ChinachPomysł na cykl lekcji interdyscyplinarnych o Chinach zrodził się spontanicznie. Mają one łączyć wiedzę z zakresu geografii i szeroko pojętej kultury. Geograf, p. Urszula Żak oraz polonistka i zawodnik tarnobrzeskiej szkoły kung fu, p. Renata Dąbrowska, rozpoczęły realizację zadania na poniedziałkowej lekcji wychowawczej z klasami 2a i 1e.

koncertowy hetman ban ssl13 czerwca o godzinie 18:00 na holu w „Hetmanie” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zaczął się wtedy koncert rockowy urozmaicony różnymi atrakcjami. Śmiało mogę stwierdzić, że był to wieczór wyjątkowym i wart uwagi.

Na wstępie Patrycja Pacholska i Michał Paszta, czyli główni prowadzący, mieli przyjemność powitać gościa honorowego, Pana Redaktora Wojciecha Lisa. Jest on autorem wielu książek o muzyce, które cieszą się w naszym kraju niemałą popularnością i doczekały się entuzjastycznych recenzji we wszystkich ogólnopolskich mediach muzycznych. Napisał on m.in. „Jaskinię hałasu”, „Decybelowy obszar radiowy” i „Metalowe Wersety”.

Małgorzata Makowska Brzychczyk 1W ramach cyklu spotkań „Lubimy rozmawiać” poznajemy ciekawych ludzi. Tym razem naszym gościem była Pani dr Małgorzata Makowska – Brzychczyk, dziekan Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, edukator, tłumacz z języka angielskiego, wieloletni nauczyciel w „Hetmanie” i przyjaciel szkoły, wreszcie – niezwykły człowiek wielu pasji. Pretekstem do zorganizowania spotkania stał się przekład książki T.M. Finsera „Szkoła jest podróżą”. Ta ciekawa pozycja propagująca ideę wolnych szkół waldorfskich mogła ukazać się drukiem dzięki zaangażowaniu i pracy „pro publico bono” wielu osób. Pani Małgorzata Makowska – Brzychczyk była jedną z nich - dokonała świetnego przekładu owej książki.

Spotkanie z Agnieszką Lingas Łoniewską 114 maja, w godzinach popołudniowych, odbyło się w budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Serbinów spotkanie z wrocławską pisarką, Agnieszką Lingas- Łoniewską. Jest to autorka 29 powieści, m.in. „Bez przebaczenia” (debiut),”Szósty”, „Łatwopalni”, „Skazani na ból”, „Piętno Midasa”, „Wszystko wina kota!”, „W szponach szaleństwa”. Tworzy książki obyczajowe, łączące sensację z wątkami kryminalnymi i romansowymi. Prowadzi także portal „Czytajmy polskich Autorów”. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Kapituły Literackiego Debiutu Roku.