Po tureckuOstatnio naszą szkołę odwiedził wolontariusz, Onur Akan, przebywający w Polsce na zaproszenie tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Esteka, w ramach projektu Erasmus. Onur pochodzi z Turcji i na co dzień mieszka i uczy się w Istambule. Uczniowie Hetmana wzięli udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim dotyczących tureckich tradycji i zwyczajów takich jak parzenie kawy czy ceremonia zaślubin. Poznali również kilka wyrazów w rodzimym języku Onura. W drugiej części spotkania młodzież przeprowadzała wywiad z naszym gościem oraz zaprezentowała scenki rodzajowe związane z różnicami kulturowymi. Były to już kolejne zajęcia z cyklu „Lubimy rozmawiać”, a także wspaniała okazja do przełamania bariery językowej, poćwiczenia umiejętności mówienia tak przydatnej chociażby na maturze ustnej z języka angielskiego. (SW)

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg