Spotkanie z Agnieszką Lingas Łoniewską 114 maja, w godzinach popołudniowych, odbyło się w budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Serbinów spotkanie z wrocławską pisarką, Agnieszką Lingas- Łoniewską. Jest to autorka 29 powieści, m.in. „Bez przebaczenia” (debiut),”Szósty”, „Łatwopalni”, „Skazani na ból”, „Piętno Midasa”, „Wszystko wina kota!”, „W szponach szaleństwa”. Tworzy książki obyczajowe, łączące sensację z wątkami kryminalnymi i romansowymi. Prowadzi także portal „Czytajmy polskich Autorów”. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Kapituły Literackiego Debiutu Roku.

 

 

Na spotkanie z autorką przybyło wielu czytelników – zarówno fanów jej twórczości, jak i po prostu zainteresowanych znaną postacią. Wśród licznie zgromadzonych wielbicieli literatury znaleźli się przedstawiciele „Hetmana”. Pisarka okazała się bardzo kontaktową, sympatyczną osobą. Opowiadała barwnie, z werwą, dowcipnie o swojej twórczości, wejściu w świat literatury oraz o perypetiach związanych z rosnącą popularnością.

Po spotkaniu nasi wysłannicy zdobyli dla uczniów i nauczycieli „Hetmana” specjalną dedykację z autografem powieściopisarki. A Ola Sitek, która dzielnie walczyła o to trofeum, uzyskała również zapewnienie, że w najnowszym utworze autorki znajdzie się specjalny prezent dla niej. Czekamy więc z niecierpliwością na tarnobrzeskie akcenty w twórczości wrocławianki! (nan)

Autograf pisarki