koncertowy hetman ban ssl13 czerwca o godzinie 18:00 na holu w „Hetmanie” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zaczął się wtedy koncert rockowy urozmaicony różnymi atrakcjami. Śmiało mogę stwierdzić, że był to wieczór wyjątkowym i wart uwagi.

Na wstępie Patrycja Pacholska i Michał Paszta, czyli główni prowadzący, mieli przyjemność powitać gościa honorowego, Pana Redaktora Wojciecha Lisa. Jest on autorem wielu książek o muzyce, które cieszą się w naszym kraju niemałą popularnością i doczekały się entuzjastycznych recenzji we wszystkich ogólnopolskich mediach muzycznych. Napisał on m.in. „Jaskinię hałasu”, „Decybelowy obszar radiowy” i „Metalowe Wersety”.

Mówi się, że Wojciech Lis jest najważniejszym kronikarzem polskiej, metalowo-undergroundowej rebelii lat 80. i 90. XX wieku. Organizatorzy mieli okazję zadać temu wyjątkowemu gościowi kilka pytań i usłyszeć pasjonującą historię związaną z jego pierwszymi krokami w dziedzinie dziennikarstwa radiowego oraz opowieść o narodzinach muzycznych fascynacji.

Kolejną część programu stanowiły występy hetmańskich entuzjastów rocka. Jako pierwsi wystąpili: Natalia Ciecierska, Ksiądz Michał Wrona, Michał Paszta, Wojciech Barszcz oraz Maksymilian Kozdęba. Wykonali oni kolejno utwory „Highway to Hell” oraz „Zawsze tam, gdzie ty” i zdołali rozbujać publiczność przed następnymi piosenkami. Po nich na scenę weszła Patrycja Pacholska, która swoim pięknym głosem i grą na gitarze zdołała zachwycić publiczność, śpiewając „Tears of the Dragon” i „One Life one Soul”. Kolejny w kolejce był Kacper Wąsik, który jak zwykle nikogo nie zawiódł i zagrał bardzo wymagający i imponujący utwór „Dear Mozart”. Zaraz po Kacprze na scenie pojawiła się Magdalena Bogacz z Dominikiem Depowskim, Filipem Fietko oraz Maksymilianem Kozdębą. Zagrali utwór „Elektryczny”, wywołując dużo pozytywnych emocji. Nadszedł wreszcie czas na jeden z najbardziej uwielbianych zespołów w naszej szkole, czyli Not Yet. Bracia Wiktor i Piotr Pluta, Przemek Tymuła i Krzysztof Ordon wykonali 3 utwory - dwa własne oraz „Mercy” od Muse. Zaangażowali w swój występ całą publiczność, wywołując radość u każdego słuchacza. Zapewnili świetne oświetlenie, efekty koncertowe, a nawet konfetti. W finale, na prośbę publiczności, Patrycja Pacholska wykonała bis i ponownie zagrała „Tears of the Dragon”.

Wszystkie występy profesjonalnie zapowiadał Pan Redaktor, Wojciech Lis, udzielając słuchaczom przy tej okazji ciekawych informacji muzycznych. Gdy po wszystkich prezentacjach koncert dobiegł końca, nie oznaczało to wcale wyczerpania się atrakcji. Na korytarzu można było obejrzeć niesamowite prace artystyczne autorstwa Patrycji Pacholskiej, które przedstawiały znanych muzyków tak dokładnie, że można było pomylić je ze zdjęciem. Kolejną niespodzianką czekającą na gości była wystawa w sali nr 5. Można było zobaczyć tam dużą część historii muzyki rockowej. Znajdywały się tam szaliki z różnych koncertów z lat 80., figurki znanych muzyków (m.in. Slash, Freddie Mercury), autografy gwiazd rocka, kolorowe plakaty oraz stare, sentymentalne płyty i czasopisma, a to wszystko pochodziło głownie z prywatnych zbiorów Patrycji i jej Taty oraz z archiwum Pana Wojciecha Lisa.

Zazwyczaj trzynasty dzień miesiąca kojarzy się ludziom pechowo, jednak wszyscy jesteśmy przekonani, że tym razem było inaczej. Dzięki dużemu zaangażowaniu Pana Redaktora, Nauczycieli, wykonawców i organizatorów udało się sprawić, że ten wieczór stał się wyjątkową przygodą z muzyką, która pobudzała wszystkie zmysły słuchaczy i wywoływała u niejednego „gęsią skórkę”. Choć koncert ten nie zdołał oddać całego charakteru rockowej muzyki (co z pewnością nie było celem organizatorów), to zapisał się w pamięci jego uczestników jako niesamowite przeżycie. „Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety” - mawiał Ludwik van Beethoven. U nas były i łzy, i płonienie. Była więc prawdziwa pasja i prawdziwa, bo z serca płynąca, muzyka.

Michał Paszta (2 „a”)

  01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg 40.jpg 41.jpg 42.jpg 43.jpg 44.jpg 45.jpg 46.jpg 47.jpg 48.jpg 49.jpg 50.jpg 51.jpg 52.jpg 53.jpg 54.jpg 55.jpg 56.jpg 57.jpg 58.jpg 59.jpg 60.jpg 61.jpg 62.jpg 63.jpg 64.jpg 65.jpg 66.jpg 67.jpg 68.jpg 69.jpg 70.jpg 71.jpg 72.jpg 73.jpg 74.jpg 75.jpg 76.jpg 77.jpg 78.jpg 79.jpg 80.jpg 81.jpg 82.jpg 83.jpg 84.jpg 85.jpg 86.jpg 87.jpg 88.jpg 89.jpg 90.jpg 91.jpg 92.jpg