lekcja o ChinachPomysł na cykl lekcji interdyscyplinarnych o Chinach zrodził się spontanicznie. Mają one łączyć wiedzę z zakresu geografii i szeroko pojętej kultury. Geograf, p. Urszula Żak oraz polonistka i zawodnik tarnobrzeskiej szkoły kung fu, p. Renata Dąbrowska, rozpoczęły realizację zadania na poniedziałkowej lekcji wychowawczej z klasami 2a i 1e.

Pierwsze spotkanie było swoistą przymiarką do bardziej szczegółowych zajęć, planowanych na przyszły rok. Metoda burzy mózgów posłużyła prowadzącym do zorientowania się, jakie skojarzenia u uczniów budzi hasło „Chiny” w kategoriach: gospodarka, kultura, polityka. Uczestnicy zajęć mogli również wysłuchać krótkiego wprowadzenia na temat chińskich sztuk walki i zobaczyć przyniesione eksponaty (stroje, narzędzia walki, płyty z filmami kung fu), a także posłuchać refleksji podróżniczki na temat egzotyki Chin.

Następne spotkanie już w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!(nan)