Tomasz Kin w Bibliotece Pedagogicznej w TBGW piątek, 24 listopada pan Tomasz Kin odwiedził swoją rodzinną miejscowość i poprowadził dwa spotkania w Bibliotece Pedagogicznej, w tym jedno dla młodzieży, na które wybrali się uczniowie klasy 2 „a” liceum.

 

 

 

Tomasz Kin urodził się 16. października 1979 roku w Tarnobrzegu. Pracę zaczynał w Radiu Leliwa, następnie pracował m.in. w Radiu Eska, RMF FM, Radiostacji, Antyradiu czy w Radiowej Jedynce.W TVP 2 był jednym ze współprowadzących programu Pytanie Na Śniadanie, zaś w latach 2006 – 2014 razem z Karoliną Korwin – Piotrowską prowadził program Magiel Towarzyski w TVN Style. W marcu 2015 roku został dyrektorem artystycznym Polsat News. Jest redaktorem naczelnym magazynu „Exklusiv”.

Pan Tomasz Kin, oprócz dziennikarstwa i pisarstwa, pasjonuje się podróżami, o których opowiedział nam na spotkaniu. Opisał, jak wygląda życie w Afryce i z jakimi borykają się problemami jej mieszkańcy. Opowieść ubarwił autorskimi zdjęciami. Podczas spotkania poruszył bardzo ważny temat, jakim jest handel ludźmi. Ten straszny proceder wciąż jest zmorą Afrykańczyków i nie tylko. Przedstawił nam kilka sylwetek tubylców, których poznał na wyprawie do Kenii oraz w żartobliwy sposób wspomniał zabawne sytuacje związane z bohaterami tych opowieści. Pod koniec spotkania odpowiedział na pytania publiczności i zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie.

Pan Tomasz Kin jest bardzo pozytywną i ciekawą osobą, która w życiu osiągnęła bardzo dużo. Spotkanie z pewnością zainteresowało obecnych oraz przybliżyło im życie w Afryce, a także naświetliło jej problemy, jak handel ludźmi czy wszechobecna bieda.  Rozmowa z podróżnikiem ukazała nam także, że mimo różnic kulturowych i odmiennych miejsc zamieszkania w rzeczywistości wszyscy ludzie mają ten sam świat emocji.

                                                                                                  Dominika Knap

 

Tomasz KinO godzinie 16:00 w bardzo kameralnym gronie pan Tomasz Kin promował swoją najnowszą książkę pt. „Bez przedawnienia”, poświęconą najciekawszym, rozwiązanym po latach sprawom kryminalnym z tzw. polskiego Archiwum X. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się, jak dziennikarz zdobywał materiały do książki. Przybyli mogli również zapoznać się z portretami speców - detektywów z rodzimej kryminalistyki (ludzi bardzo także cenionych poza granicami naszego kraju). Odpowiadając na pytania publiczności, dziennikarz opowiadał o swoich podróżach i filmach dokumentujących te wojaże przygotowanych dla Canal+. Podjął również nadzwyczaj ciekawy wątek fake newsów we współczesnych mediach oraz kwestię konieczności edukacji młodych ludzi, by mogli nabyć umiejętność rozpoznawania materiałów przygotowanych na „farmach trolli”. Po spotkaniu gość podpisywał swoje książki. Też uzyskałam autograf, a „Bez przedawnienia” „łyknęłam” w ciągu piątkowego wieczoru. Czyta się świetnie, choć opowiedziane przypadki są naprawdę drastyczne. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów i horroru życia! (nan)