dzien angielskiego

probna matura18 marca uczniowie klas trzecich liceum zmierzyli się z maturą próbną z matematyki. Wierzymy, że ten sprawdzian wiedzy przyczyni się do uzyskania wysokich wyników podczas egzaminu majowego i dostania się na wymarzoną uczelnię. (DRz)

salon 1Piątkowy ponury dzień niewątpliwie rozjaśniła swoją fantazją grupa drugoklasistów rozszerzająca język polski. Zwykłą lekcję poświęconą literaturze Młodej Polski przeobrazili w wydarzenie artystyczne! Wcielili się w różne postacie ze świata sztuki końca XIX wieku i wykorzystując formę dramy, dyskutowali w literackim salonie na temat życia oraz sztuki.

KrwiodawstwoWe wtorek, 12 marca uczniowie z najstarszego rocznika naszego Hetmana pod opieką pani Barbary Szewerniak udali się do Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu, aby charytatywnie oddać krew. Niestety, nie wszyscy zakwalifikowali się na listę dawców krwi. Krwiodawca musi mieć odpowiednią wagę, wzrost, ciśnienie tętnicze, odpowiednią kondycję fizyczną oraz jest zobowiązany spełnić szereg restrykcyjnych wymogów, aby oddana krew nadawała się w 100% do przekazania jej potrzebującym. Niektórzy Hetmaniacy oddawali krew nie pierwszy raz, jednak większość z grupy spotkała się z badaniami, igłą oraz specjalną wagomieszarką po raz pierwszy. Każdy krwiodawca po oddaniu 450ml krwi pełnej wrócił do domu z całym opakowaniem różnych czekolad oraz sokiem. Tak jak planowaliśmy – oddawanie krwi stało się naszym szkolnym zwyczajem. Mamy nadzieję, że za trzy miesiące nasza hetmańska grupa krwiodawców jeszcze się powiększy!

Paweł Brożyna, kl. III „d”

mikolaj barsznicaMikołaj Barsznica z 3d LO naszego Hetmana jako jedyny uczeń szkoły średniej z Tarnobrzega zakwalifikował się do drugiego etapu IV edycji podkarpackiego konkursu informatycznego „Web.Master Podkarpacki”. Najbliższy sprawdzian wiadomości czeka go 21 marca w Rzeszowie.

Życzymy powodzenia!

63Hetmaniacy postanowili powtórzyć wspaniałą przygodę z tamtego roku i wybrali się do Linz, austriackiej miejscowości, gdzie odbył się półfinał ligi mistrzyń tenisa stołowego, a hetmańska drużyna znowu pokazała, że jest niezastąpiona. Drużyna KTS-u była zachwycona dopingiem, jaki zaprezentowali hetmaniacy w małej, niewygodnej i niezbyt gościnnej hali w Linz. Pasję sportową postanowiliśmy połączyć z edukacją, więc zanim tarnobrzeski „Hetman" pokazał, na co go stać na trybunach 10 marca, zdecydowaliśmy zwiedzić kilka ciekawych miejsc w Wiedniu i Linz.

koszykowkaWszystkich miłośników i sympatyków koszykówki zapraszamy do kibicowania i współuczestnictwa w turnieju  I półfinału wojewódzkiego licealiady w koszykówce chłopców. Zawody odbędą się w dniu 12 marca 2019 roku o godzinie 10.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. W turnieju oprócz niepokonanego dotychczas teamu Hetmana, wystąpią jeszcze drużyny z Mielca, Dębicy oraz Stalowej Woli. Zawodnicy naszej drużyny wraz z trenerem liczą na gorący doping kibiców. Organizatorem zawodów będzie gospodarz turnieju Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Serdecznie zapraszamy!