Sąd nad BalladynąCzy Balladyna, bohaterka słynnego dramatu Juliusza Słowackiego, zasługuje na obronę? A może jako bezwzględna morderczyni powinna być surowo ukarana? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy IIa i IIb gimnazjum, zamieniając w poniedziałek, 18 grudnia, salę lekcyjną w salę rozpraw.

akcjacontranałogom13 grudnia w naszej szkole odbyło się przedsięwzięcie niosące przekaz: "Akcja Contra Nałogom". W XXI wieku najpowszechniejszymi uzależnieniami są alkoholizm, nikotynizm i narkomania. W dzisiejszych czasach nałogi w szczególności wśród młodzieży, która pragnie w jakiś sposób atencji, stają się, coraz bardziej popularne. Współczesne, szkodliwe przyzwyczajenia osłabiają  relacje międzyludzkie, a niekiedy mogą dominować nad całym życiem.

memoriałpływackiJuż po raz drugi uczniowie Hetmana wzięli udział w memoriale pływackim ku czci profesora Józefowa Salika. Zawody sportowe tradycyjnie odbyły się na basenie w ośrodku MOSiR a spotkanie rozpoczęła krótka przemowa Pana Dyrektora- Pawła Dobrowolskiego, po którym uczestnicy symbolicznie uczcili pamięć o profesorze minutą ciszy.

urW śnieżny poranek 4 grudnia, grupa naszych humanistów po raz kolejny wyjechała na akademickie wykłady do Rzeszowa. Tym razem w ramach współpracy szkoły z uczelnią uczniowie klasy I"a", wsparci olimpijczykami z klas wyższych wysłuchali prelekcji, których przewodnim motywem była kobieta w historii i literaturze.

memorialjozeksalik 1024

parada mikolajow3 grudnia odbyła się w Tarnobrzegu doroczna parada Mikołajów organizowana przez stowarzyszenie Esteka. Na imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć Hetmaniaków. Uczniowie naszej szkoły po głównej części programu, czyli przejeździe po ulicach Tarnobrzega pomagali świętym Mikołajom w rozdawaniu drobnych upominków. W czasie wyjazdu naszych Mikołajów z Mokrzyszowa na placu Bartosza Głowackiego nie było nudy. Odbyła się część artystyczna przygotowana przez tarnobrzeskie przedszkola i szkoły podstawowe. Pomimo mroźnej pogody panowała gorąca atmosfera.

Zwiefka2017Drodzy uczniowie!

Macie niepowtarzalną okazję aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pod nazwą ,,Kierunek Opera”, które poprowadzi Absolwentka naszego ,,Hetmana” , Anna Zwiefka. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 grudnia!!!
  Na spotkaniu tym Anna opowie o operze, przyniesie swoje partytury asystenckie, nagrania oper, bardziej i mniej klasycznych oraz kilka programów z różnych spektakli, między innymi „Traviaty” zrobionej rok temu w Opera di Roma przez Sophię Coppolę i projektanta mody Valentino. Padną z pewnością odpowiedzi na pytania: czym różni się opera od musicalu?; jak powstaje spektakl?; czy operę można tańczyć? itd. Czegoś takiego jeszcze w naszej szkole nie było!