zapro abso page 001

kibicujemyZachęcamy do przeczytania, na łamach „Gońca Hetmańskiego”, świetnego felietonu „Nasz sport narodowy…” autorstwa jednego z absolwentów „Hetmana” Tekst dotyczy obecnego Mundialu, jego ,,otoczki medialnej”, meczu polskiej reprezentacji z Senegalem, a przede wszystkim zachęca do refleksji na temat kondycji naszego sportu narodowego.

34963305 1732832280099722 3545670136218255360 n

Dwie młode, atrakcyjne kobiety spotykają się przypadkowo w kawiarni. Dzieli je status społeczny, a łączy żałoba po mężach. Z pozoru obce osoby, dowiadują się ciekawych faktów z życia swoich mężów. Jakie sekrety wyjdą na jaw? Kto namiesza w życiu wdów? Co wyniknie z tego spotkania?- taką krótką informację można wyczytać na temat spektaklu „Wdowy” na podstawie sztuki Sławomira Mrożka w reżyserii Jana Korwina Kochanowskiego. Jest to spektakl dyplomowy studentów II roku krakowskiej Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT. W tym przedstawieniu obejrzeć można absolwentkę naszej szkoły, Karolinę Dziubę. Choć Karolina kończyła w „Hetmanie” klasę biologiczno-chemiczną i taki obrała kierunek studiów, to wciąż nas zaskakuje wszechstronnością swoich zainteresowań i talentów. Jak widać z powodzeniem realizuje również swoje artystyczne pasje.

ROZKlAD JAZDY 002ROZKlAD JAZDY 001

20180614 123756Właśnie zakończył się wspólny geograficzno-angielski projekt polegający na stworzeniu folderu-ulotki promującego wybrany region Polski. Na lekcjach geografii uczniowie poznają krainy geograficzne Polski i tę wiedzę wykorzystali na języku angielskim.

bieg na orientacjeP R O T O K Ó Ł
z XIX Tarnobrzeskiego Biegu Na Orientację

Tarnobrzeg, dn. 8 czerwca 2018r.

W dniu 8 czerwca 2018 roku odbyła się XIX edycja Tarnobrzeskiego Biegu Na Orientację. Organizatorami biegu byli Zespół Szkół Społecznych nr 1w Tarnobrzegu, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące i I Społeczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg, działający przy Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.