wigiliaszkolnaWszyscy lubimy świąteczny czas - światełka na choince, piękne polskie kolędy i płynące z kuchni zapachy niezmiennie oznaczają zbliżanie się Bożego Narodzenia. Również w naszej szkole już od połowy grudnia wyczuwa się ten radosny nastrój oczekiwania. Owocem tych przygotowań jest uroczysta szkolna Wigilia. 22 grudnia cała społeczność szkoły zebrała się, aby radośnie celebrować to wydarzenie.

Uroczyste świętowanie rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza Michała Wronę. Następnie głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, który podkreślił wagę świąt w budowaniu relacji rodzinnych. Następnie na scenie pojawiła się opiekunka Sejmiku Uczniowskiego pani Magdalena Ciach, która podziękowała osobom zaangażowanym w działania sejmiku szkolnego w tym Angelice Abram, Ince Rusinek, Natalii Ciecierskiej, Rafałowi Domańskiemu, Kamilowi Kaczmarkowi, Janowi Radoniowi i Piotrowi Biernackiemu. Nie zabrakło również życzeń płynących ze strony nowych członków sejmiku w tym Magdaleny Mordki i Mikołaja Murka. Kolejno przyszedł czas na jasełka i inscenizacje bożonarodzeniowe. W tym roku część artystyczną przygotowały klasy 1a i 1d LO pod kierunkiem pani Urszuli Żak i pana Grzegorza Kobylskiego. Przedstawienie miało ciekawą konwencje a jego celem było zapoznanie zebranych ze zwyczajami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w krajach europejskich takich jak Wielka Brytania, Rosja, Francja, Hiszpania. Prawdziwe Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania, dlatego w międzyczasie na scenie pojawiali się soliści, którzy wyśpiewali obcojęzyczne piosenki związane z wymienionymi krajami. Uczestnicy spotkania bardzo entuzjastycznie przyjęli wykonawców w tym Natalię Ciecierską, Filipa Wójtowicza, Claudię Sałek, Magdalenę Bogacz oraz Patrycję Pacholską. Zwieńczeniem tej części uroczystości było wspólne kolędowanie. Następnie zebrani mieli okazję zobaczyć premierowy odcinek telewizji HetManiak TV oraz teledysk nagrany przez klasę 2B wraz z panią Kamilą Wolską.

Miłym akcentem tego dnia były życzenia osobiście złożone przez absolwentów, którzy specjalnie przybyli do szkoły w tym: Adama Pasierba, Szymona Woźnika i Maksymiliana Sęczyka.

Na koniec cała społeczność szkoły zasiadła do wspólnego posiłku w poszczególnych klasach wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. W tym dniu miały szansę przycichnąć codzienne spory a wzruszająca, radosna atmosfera Wigilii przypomniała wszystkim, że jesteśmy jedną, wielką, szkolną rodziną!  (MS)