le villi opera legend1netAbsolwentka naszej szkoły, Anna Zwiefka (niedawno gościła w "Hetmanie" i poprowadziła z młodzieżą wspaniałe warsztaty operowe), dziś realizuje we Florencji  ważny projekt artystyczny. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do wystawienia opery G. Pucciniego "Le Villi" w jej reżyserii. Ania - jako osobowość renesansowa - zaprojektowała również kostiumy i scenografię do tego spektaklu, który realizuje we współpracy z Angelo Egarese, choreografem i dyrektorem artystycznym Kinesis Contemporary Dance Company z Florencji.

 

Premiera włoska przewidziana jest na jesień tego roku. Spektakl łączy w sobie oryginalne libretto "Le Villi" z motywami opartymi na "Balladach i romansach" A. Mickiewicza. W ten sposób twórcy chcą pokazać związki między kulturą polską i włoską oraz pragną wpisać się w obchody stulecia niepodległości Polski.(nan)