Grafika w HetmanieZa nami już drugie spotkanie z grafiką komputerową. W świat cyfrowych zdjęć i grafik wprowadza nas pan Kamil Pionkowski - grafik, fotograf, który tworzył kampanie reklamowe dla marek takich jak Coca-Cola, Adidas, Reebok. Aktualnie zajmujemy się słynnym Photoshopem. Jest to jeden z najlepszych programów do tworzenia grafiki rastrowej oraz obróbki i retuszu zdjęć. Na ostatnich warsztatach poznaliśmy podstawowe operacje edycyjne i już tworzyliśmy własne grafiki. Omówiliśmy interfejs użytkownika i ustawienia obszaru roboczego. Zmienialiśmy rozmiar i rozdzielczość zdjęć. Nie straszne już nam są: obracanie, transformacja i skalowanie fotografii. Składanie obrazu z warstw okazało się niezwykle pasjonującym i wciągającym zajęciem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.(mc)