img 5109 2W środę 28 marca klasy trzecie liceum wraz z wychowawcami i księdzem nawiedziły Sanktuarium Kalwaryjskie. Celem wyjazdu było podziękowanie za trzy lata nauki i prośba o zdany pomyślnie egzamin dojrzałości oraz dokonywanie właściwych wyborów na dalsze życie. 

Warto podkreślić, że miejsce pielgrzymki jest nieprzypadkowe bo Kalwaria Zebrzydowska jest jednym z najważniejszych ośrodków ruchu pielgrzymkowego w Polsce, położonym na słynnym szlaku papieskim, wiodącym z Wadowic do Krakowa. Ponadto w kościele znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Po przybyciu do Sanktuarium Pasyjno- Maryjnego oo. Bernardynów pielgrzymi skierowali się do Kaplicy Cudownego Obrazu na uroczystą mszę świętą celebrowaną przez księdza Michała Wronę.  

Z Kalwarii uczetnicy wycieczki udali się do miasta królów, gdzie każdy miał czas dla siebie. Po skończonym zwiedzaniu Hetmniacy wyruszuli do teatru Bagatela na sztukę ,,Najdroższy", która to wspaniale wkomponowała się w pielgrzymkę. Po przezabawnym i błyskotliwym spektaklu nadszedł czas powrotu. To był dla wszystkich intensywny duchowo i fizycznie dzień, który na długo zapadnie w pamięci uczestników. (MS)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg