grafikawhetmanieZdjęcia rzadko kiedy wychodzą takie, jakbyśmy tego chcieli, zwłaszcza jeżeli fotografujemy gorszej jakości aparatem lub telefonem komórkowym. Na ostatnich zajęciach z grafiki komputerowej zajmowaliśmy się retuszem i ulepszaniem zdjęcia.

 

Photoshopie można naprawić i zretuszować fotografię na kilka sposobów. Poznaliśmy w tym celu kilkanaście narzędzi i filtrów. Kilkoma ruchami myszki powiększaliśmy biceps i wyszczuplaliśmy biodra :). Z pewnością wykonywana w ten sposób obróbka wymaga wprawy, jednak po ostatnich zajęciach nie powinniśmy mieć z tym większych problemów. W połączeniu ze stemplem i kroplomierzem - narzędziami poznanymi na wcześniejszych spotkaniach - możemy pokusić się już o profesjonalny retusz starych, jak i nowych słabej jakości fotografii. Ciekawe, jakie pan Kamil wymyśli kolejne zadanie domowe? (mc)