img 0533 2W ostanim tygodniu nauki klasy trzecie liceum miały okazję uczestniczyć w specjalnej sesji zdjęciowej. Klasa III C stanęła przed obiektywem w poniedziałek, natomiast pozostałe klasy w ostatnim dniu nauki- w piątek 27 kwietnia w godzinach porannych, przed uroczystym pożegnaniem klas trzecich.

Celem sesji było przygotowanie zdjęć portretowych do tableau klas trzecich z rocznika 2015-2018. Za obiektywem stanął Adam Kunysz, który w hallu szkoły zaaranżował mini studio z podstawowym wyposażeniem w celu zrobienia portretów.

Wszyscy przyszli uroczyście i perfekcyjnie ubrani, aby jak najlepiej zaprezentować się na fotografiach. Co więcej, licealne modelki i modele, a także ich wychowawcy, wykazali się dużymi umiejętnościami pozowania przed obiektywem oraz sporą dozą cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej. A sama sesja zdjęciowa stała się również idealną okazją dla zainteresowanych fotografią, którzy mogli pogdlądać na czym polega warsztat pracy osoby wykonującej sesje oraz sprawdzić np. jak w trakcie robienia zdjęć wykorzystać blendę, czy do portretów lepiej wykorzystać obiektyw 50mm, 85mm, a może 135mm? itp. A teraz, po kilku godzinach pracy z obiektywem, czas na mini retusz zdjęć i przygotowanie tableau, aby pamiątka po tegorocznych absolwentach pozostała na stałe w Hetmanie. (AK)