Pytania gimnazjalistów do Tajemniczego Człowieka24 kwietnia, podczas Dnia Otwartego Szkoły, w jednej z sal zbieraliśmy materiał do wywiadu z Tajemniczym Człowiekiem. Goście mieli za zadanie, korzystając z krótkiej notatki informacyjnej, przygotować serię pytań, które następnie zostałyby zadane przez hetmańskich dziennikarzy. Sugestia była więc jasna – nasz bohater jest postacią autentyczną i pojawi się przed kamerą TV Hetmaniak, by opowiedzieć o sobie. Utajniona tożsamość rozmówcy prowokowała jednak gimnazjalistów do przypuszczeń, że jest to: kucharz-podróżnik, projektant mody, kierowca tramwaju, nauczyciel, dyrektor szkoły, dżokej startujący na wyścigach konnych, piosenkarz lub ktoś mający coś wspólnego z muzyką. Padały nawet konkretne nazwiska: Robert Makłowicz, Julian Tuwim czy… Hetman Jan Tarnowski! Ze względu na masę obowiązków i kolejne podróże nasz Tajemniczy Człowiek udzieli wywiadu dla szkolnej TV dopiero w połowie maja. Warto jednak czekać. Bądźcie cierpliwi!

A oto tekst przedstawiający naszego Gościa Specjalnego:

Tajemniczy Człowiek

W jego otoczeniu zawsze znajdowało się wiele pięknych i utalentowanych kobiet. Mieszkał w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, ale ponieważ ceni niezależność, dlatego wybrał Tarnobrzeg. Choć uwielbia mocne rockowe brzmienia, to jest człowiekiem pełnym spokoju i pogody ducha. Nie boi się jednak ryzyka i śmiało dąży do obranego celu. Ma duszę wojownika, ale także szachisty i hazardzisty oraz – co wielu podkreśla – odznacza się nadzwyczajną zdolnością przewidywania. Żyje na walizkach, wciąż w ruchu, nieustannie w drodze. Poznał niezliczone zakątki świata i specyfikę kuchni różnych regionów. Najbardziej lubi domowe polskie smaki. Jednak - jak mówią jego córki – zawsze chwali serwowane przez nie najbardziej egzotyczne potrawy. Jego dziewczyny twierdzą, że gdy widzi stół, oczy mu błyszczą a głowa pełna jest genialnych pomysłów. Lubi wtedy dodawać sobie i innym animuszu pokrzykując: ”Wio!”.