425 tbgW ubiegły piątek z okazji 425. urodzin Tarnobrzega, na terenie parku przed Zamkiem Dzikowskim odbyła się impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Tarnobrzeska Dolina Smaku. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego i rozpoczęła się odtańczeniem poloneza na 425 par! W tańcu mogliśmy zobaczyć strażaków, lekarzy, ratowników medycznych, dzieci, dorosłych, osoby niepełnosprawne, radnych naszego miasta, nauczycieli - słowem każdego kto tylko chciał uczcić ważną dla nas wszystkich rocznicę. Po polonezie wszyscy mogli spróbować „Przysmaku Tarnowskiego”, czyli gulaszu z dziczyzny według tradycyjnej receptury z hrabiowskiej kuchni na Dzikowie.

Jeszcze w trakcie poczęstunku odbył się pokaz młodych talentów z Tarnobrzega, w którym oczywiście nie zabrakło uczniów i przyjaciół Hetmana, którzy zostali przygotowani przez panią Kamilę Wolską. Na scenie zaprezentował się nasz zespół wokalny jak i soliści: Natalia Ciecierska, zaprzyjaźniona z Hetmanem Magdalena Krzyżek oraz Kamila Wolska. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie będziemy mieli więcej okazji świętowania, bo oprócz urodzin naszego miasta w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także urodziny znanego Tarnobrzeżanina Hieronima Dekutowskiego.

Do zobaczenia w szkole i na scenie!

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg