3a w Bibliotece PedagogicznejTego roku akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego odbyła się w całym kraju 8 września, ale dodatkowe czytanie tej powieści dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowała 14 września Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu. W tym wydarzeniu naszą szkołę reprezentowała klasa III „a” wraz ze swoim wychowawcą. Trzecioklasiści zaprezentowali się wspaniale – wszyscy zostali zaangażowani do popisowego odczytania fragmentu części II „Przedwiośnia” – opisu balu w Odolanach. Natomiast Renata Dąbrowska – hetmańska polonistka - wygłosiła wykład wprowadzający do lektury powieści S. Żeromskiego.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z tarnobrzeskich szkól ponadgimnazjalnych oraz członkowie Młodzieżowego Teatru Amatorskiego - każda z grup mogła włączyć się do czytania utworu. Dodatkowo wybrane fragmenty tekstu „Przedwiośnia” przedstawiły: Edyta Nieduziak – pracownik naukowy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także Dorota Witas z TVL. (nan)

1.jpg 2.jpg 3.jpg