lekcja interdyscyplinarnaŚrodowe zajęcia uczniowie - klas II LO (rozszerzenie z j. polskiego) i klas III gimnazjum (kółko geograficzne) – rozpoczęli od dwugodzinnej lekcji interdyscyplinarnej pod hasłem „Syberia”. Zajęcia łączyły problematyką geograficzną, historyczną, literacką i plastyczną, podporządkowaną kluczowemu zagadnieniu Sybiru. Spotkanie poprowadziły: Urszula Żak (nauczyciel geografii) i Renata Dąbrowska (nauczyciel j. polskiego).

Dzisiejsza lekcja była kolejnym z cyklu działań pedagogicznych podejmowanych w naszej szkole, służących scalaniu wiedzy i ukazywaniu korelacji między przedmiotami. Warto przypomnieć, że m.in. pod koniec ubiegłego roku szkolnego obie panie wspólnie poprowadziły warsztaty poświęcone Chinom. Jak wynikało z opinii wygłoszonych przez uczestników lekcji o Syberii, zajęcia bardzo spodobały się uczniom. Czekamy więc na następne pomysły ze strony nauczycieli. (nan)