SDiMSejm Dzieci i Młodzieży to akcja propagująca od 1994 r. parlamentaryzm wśród młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna Sesja w roku odbywa się 1 czerwca w Dzień Dziecka. W tegorocznym posiedzeniu wzięły udział uczennice naszej szkoły: Aleksandra Ciżyńska, Julia Szyszkowska i Natalia Kukuła. Aleksandra Ciżyńska i Julia Szyszkowska, tworząc zespół, którego praca okazała się być jedną z najlepszych w całej Polsce, dostały się do Komisji Sejmowej. Zachęcamy do przeczytania w „Gońcu Hetmańskim” relacji z parlamentarnej przygody.

Sprawozdanie z tegorocznych obrad przygotowała Ola Ciżyńska z klasy I „c”, która pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży i była członkiem Prezydium tegoż Sejmu. Warto również zapoznać się z materiałami, które zamieszczone są pod tekstem Oli – mamy tam m.in. relację z przygotowanego przez dziewczyny projektu kampanii posła Pierwszego Sejmu Niepodległej, Zofii Moraczewskiej oraz dokumentację innych działań posłanek.(nan)

YouTube: XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - Aleksandra Ciżyńska i Julia Szyszkowska