47096289 457615517977833 8724997741362544640 n

3 grudnia, na poniedziałkowej lekcji wychowawczej,  tak jak i w ubiegłym roku, nasza hetmańska społeczność miała okazję pogłębienia wiedzy o Fundacji DKMS i prowadzonej przez nią działalności. Misją fundacji, jak również celem corocznych akcji, jest „znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku”. Realizując tę misję fundacja ratuje chorych na nowotwory krwi. Wiedzę na temat praktycznego działania DKMS przybliżyła uczniom najstarszych klas licealnych pani Barbara Szewerniak  wraz z dwiema dzielnymi wolontariuszkami - Anną Jurek i Klaudią Szypułą z klasy III „a”. Po wykładzie uczniowie „Hetmana” mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy  - w ten sposób uruchamiając procedurę poszukiwania potrzebującego pomocy  swojego "bliźniaka genetycznego". Cieszymy się, że nasi uczniowie angażują się w tak ważne akcje społeczne. (Klaudia Szypuła)

DKMS 2 DKMS 3DKMS 1DKMS 5