img 20190111 121821 3Gdzie najlepiej wkroczyć w świat chemii? Oczywiście w Hetmanie. 11 stycznia, naszą pracownię odwiedzili żądni chemicznych doznań uczniowie klasy 1d ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. W świat potworów wprowadził ich żarłoczny chlorek miedzi (II) i smok ziejący zielonymi płomieniami.

Z kolei w krainie kolorów okazało się, że dwie bezbarwne ciecze po zmieszaniu stają się kolorowe, a kolorowe stają się bezbarwne. Nadmuchaliśmy balon bez najmniejszego wysiłku. Wytworzyliśmy chmurę, która spełniała nasze najskrytsze marzenia. Pierwszoklasiści sprawdzili również, czy piana może się palić i wytworzyli duże ilości pasty do zębów (dla słonia:)). Uczniowie świetnie odpowiadali na zadawane pytania i wykazali się znajomością wzorów i właściwości bardzo ważnych w życiu codziennym substancji chemicznych. Mali odkrywcy przekonali się dziś, że chemia jest trochę magiczna, a magia trochę chemiczna. (mc)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg