depresja15 stycznia odbyło się drugie z kolei spotkanie z Absolwentką „Hetmana”, panią Joanną Solarską-Kusz - certyfikowanym coachem. Tematem zajęć była najpopularniejsza choroba cywilizacyjna XXI wieku -  depresja. Temat ten jest mało wdzięczny i mało medialny, dlatego nieczęsto się o nim mówi. A szkoda, bo zdaniem lekarzy depresja jest jak grypa: może się zdarzyć każdemu.

Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się, czym choroba ta jest spowodowana, jak jej zapobiegać oraz do kogo należy się zgłosić, gdy zauważymy u siebie lub innych jej objawy. Każdy z nas mógł opowiedzieć o swoich problemach oraz poradzić się jak je rozwiązywać. Były to bez wątpienia bardzo przydatne i ciekawe zajęcia, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy  z tego, że liczba chorych na depresję stale rośnie. Na świecie jest ich aż 350 mln, a w Polsce 1.5 mln ludzi.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie coachingowe w lutym, a pani Joannie dziękujemy za poświęcony uczniom czas, ogromne serce i wrażliwość. (kw)