63Hetmaniacy postanowili powtórzyć wspaniałą przygodę z tamtego roku i wybrali się do Linz, austriackiej miejscowości, gdzie odbył się półfinał ligi mistrzyń tenisa stołowego, a hetmańska drużyna znowu pokazała, że jest niezastąpiona. Drużyna KTS-u była zachwycona dopingiem, jaki zaprezentowali hetmaniacy w małej, niewygodnej i niezbyt gościnnej hali w Linz. Pasję sportową postanowiliśmy połączyć z edukacją, więc zanim tarnobrzeski „Hetman" pokazał, na co go stać na trybunach 10 marca, zdecydowaliśmy zwiedzić kilka ciekawych miejsc w Wiedniu i Linz.

Sobotnim rankiem Wiedeń przywitał nas rześką, marcową pogodą, jednak dało się doświadczyć kilku promieni słońca. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki autokarem głównymi ulicami tego pięknego miasta, aby zregenerować siły do późniejszego spaceru.

Pierwszym przystankiem był Dom Hundertwassera – niezwykły budynek, zachwycający niebanalną kompozycją. Warto wspomnieć, że po tak pięknej stolicy Austrii oprowadzał nas wspaniały przewodnik, którego słuchaliśmy z zaciekawieniem. Następnym miejscem na naszym turystycznym szlaku był Belweder, z majestatycznymi ogrodami, na terenie którego odbyła się największa sesja zdjęciowa uczniów ;) Kolejnym przystankiem stał się pałac Hofburg wraz z Hiszpańską Dworską Szkołą Jazdy Konnej. Ważnym punktem wycieczki było centrum miasta - po którym uczniowie przechadzali się podczas czasu wolnego - z rozmaitymi sklepami oraz Katedrą św. Szczepana.

Po udanym zwiedzaniu przyszedł czas na pyszny obiad w pobliskiej restauracji, a następnie wyjazd z centrum do naszego hotelu. Wspólnie zadecydowaliśmy, że szkoda byłoby zaprzepaścić tak cudowną okazję na wieczorne zwiedzanie Wiednia, a więc przed kolacją jeszcze raz mogliśmy podziwiać piękne widoki centrum we własnym zakresie.

O tym, jak zgraną grupą są hetmaniacy, świadczy fakt, że w drodze do restauracji wspólnie zaczęliśmy, jak najgłośniej potrafimy, śpiewać polskie piosenki i przyśpiewki. Niezapomniany był widok zdziwionych twarzy przechodniów oraz włączających się w śpiew Polaków.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy pełen wrażeń pobyt w Wiedniu i zaraz po powrocie do hotelu, wyczerpani, udaliśmy się spać.

W niedzielny poranek wyruszyliśmy w drogę do austriackiego miasteczka - Linz. Mimo niesprzyjającej zwiedzaniu pogody hetmaniacy z wielką chęcią i zainteresowaniem zwiedzali urokliwe uliczki oraz zabytkowe budynki i kościoły. Zobaczyliśmy miedzy innymi neogotycką Nową Katedrę zbudowaną w latach 1862-1924, która jest największą w Austrii oraz Linzer Landhaus. Linz zrobiło na nas duże wrażenie, mimo że w niedzielę nie tętni ono życiem.

Po zwiedzaniu i zjedzonym obiedzie udaliśmy się w kierunku hali sportowej, w której o godzinie 15:00 rozpoczął się zacięty mecz. W tym roku zarówno nasza grupa, jak i doping również przykuły uwagę gospodarzy. Tarnobrzescy kibice nie dali się zagłuszyć muzyką, która stała się okazją do ułożenia układu tanecznego, a ten przypadł do gustu naszym zawodniczkom. Ku uciesze polskich kibiców KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w wielkim stylu pokonał Linz AG Froschberg 3:1! Po wygranym meczu wszyscy razem ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Podsumowując, zwiedziliśmy stolicę i jedno z największych miast w Austrii oraz obejrzeliśmy wspaniały mecz naszych tenisistek zaledwie w ciągu dwóch dni. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na mecz rewanżowy KTSu z Linz AG Froschberg, który odbędzie się 22 marca o godzinie 18:00 na hali MOSiR w Tarnobrzegu.

Alicja Nowak, Julia Bednarska, Karolina Jeczeń, Julia Turbacz