oboz plywackiDzień 27 lipca 2019 roku zainaugurował już drugi, 10-cio dniowy obóz zorganizowany z myślą o dzieciach i młodzieży przez Uczniowski Klub Sportowy HETMAN. Grupa 32 uczestników wraz z kadrą nauczycieli i trenerów rozpoczęła wakacyjną przygodę w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Celem głównym obozu było przygotowanie kondycyjne zawodników sekcji pływackiej UKS-u, oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.

Tak jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, m. in.: zajęcia z pływania pod okiem wykwalifikowanych trenerów licencjonowanych PZP, pana Łukasza Zasuwy oraz pana Piotra Zasuwy, zajęcia z gier strategicznych i modelarstwa z instruktorem, a zarazem v-ce mistrzem świata, panem Tomaszem Ciachem, wycieczkę do parku trampolin oraz parku linowego, łuki, paintball laserowy, letnią olimpiadę sportową, nocny seans filmowy, baloniadę, piżama party, konkurs talentów czy bal przebierańców. Podczas trwania obozu zorganizowano wiele konkursów i zawodów, za które dzieci i młodzież otrzymali liczne upominki, medale i dyplomy. Wybierano także najsympatyczniejszych obozowiczów oraz najsympatyczniejszego wychowawcę, co sprawiło uczestnikom obozu wiele frajdy.

Zarówno w oczach opiekunów, jak i wszystkich uczestników, obóz zapisał się jako bardzo udany. Dzieci pomimo ogromu wysiłku jaki musiały włożyć w treningi i wyzwania zapisane w programie, były bardzo zadowolone, a z wiarygodnych źródeł wiemy, że już myślą o kolejnej takiej przygodzie ze sportem pod hasłem: Aktywny HETMAN. Do zobaczenia za rok!

Relacja zdjęciowa z obozu dostępna na stronie: UKS Hetman Tarnobrzeg