03Tradycji czyniąc zadość, pierwsze klasy „Hetmana” rozpoczęły naukę pierwszego dnia szkoły od wizyty w Zamku Dzikowskim, gdzie znajduje się Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. W pięknie odnowionych komnatach zamku Tarnowskich uczniowie wysłuchali multimedialnego wykładu o patronie szkoły Hetmanie Janie Amorze Tarnowskim, najdłużej urzędującym w historii Polski Hetmanie Wielkim Koronnym, wnuku Zawiszy Czarnego, który był niezwykłym człowiekiem renesansu, genialnym strategiem, kronikarzem, podróżnikiem, miłośnikiem literatury, mecenasem kultury i sztuki, wielce zasłużonym dla polskiego dziedzictwa narodowego, pamiętnikarzem i mówcą oraz wybitnym mężem stanu w XVI-wiecznej Polsce. Mieli też okazję zwiedzić wystawę poświęconą II Wojnie Światowej „Tarnobrzeski Wrzesień 1939”, która nawiązuje do przypadającej w tym roku 80. rocznicy napaści Niemiec na Polskę. (MW, BS, AK)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.jpg 21.jpg