ogolnopolskidzienrawdziecka20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka dlatego też w naszej szkole odbył się apel, którego  celem było uświadomienie uczestnikom, że posiadają oni szereg praw, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie osoby dorosłe. W tym dniu świętujemy także rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka, której to Polska była inicjatorem i współtwórcą

Solidaryzując się z ideą propagowania  i rozpowszechniania postanowień Konwencji o Prawach Dziecka, uczniowie klasy I liceum przygotowali prezentacje, które przybliżyły uczestnikom temat dotyczący ich praw. Inicjatorzy wydarzenia uświadomili wszystkim młodszym obywatelom, jakie przepisy ich obowiązują jak również przypomnieli dorosłym, że mają tych przepisów zawsze przestrzegać, w końcu jeszcze niedawno też byli dziećmi. Ponadto poinformowano zgromadzonych jakie organy lub osoby powinno się  zawiadomić, kiedy prawa są naruszane lub łamane. Podsumowaniem wydarzenia były quizy, w których nagrodą było to, co nie tylko dzieci lubią najbardziej czyli cukierki. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty związane z Dniem Praw Dziecka, które można podziwiać na korytarzu. Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa stanie się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach jak również, że ten dzień na stałe wpiszę się w tradycję szkolną.

Dziękujemy klasie I „a” wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Kobylskim oraz I „e” z wychowawczynią panią Urszula Żak za przygotowanie uroczystości. (MS)