ogolnopolskidzienrawdziecka20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka dlatego też w naszej szkole odbył się apel, którego  celem było uświadomienie uczestnikom, że posiadają oni szereg praw, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie osoby dorosłe. W tym dniu świętujemy także rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka, której to Polska była inicjatorem i współtwórcą

 

Solidaryzując się z ideą propagowania  i rozpowszechniania postanowień Konwencji o Prawach Dziecka, uczniowie klasy I liceum przygotowali prezentacje, które przybliżyły uczestnikom temat dotyczący ich praw. Inicjatorzy wydarzenia uświadomili wszystkim młodszym obywatelom, jakie przepisy ich obowiązują jak również przypomnieli dorosłym, że mają tych przepisów zawsze przestrzegać, w końcu jeszcze niedawno też byli dziećmi. Ponadto poinformowano zgromadzonych jakie organy lub osoby powinno się  zawiadomić, kiedy prawa są naruszane lub łamane. Podsumowaniem wydarzenia były quizy, w których nagrodą było to, co nie tylko dzieci lubią najbardziej czyli cukierki. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty związane z Dniem Praw Dziecka, które można podziwiać na korytarzu. Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa stanie się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach jak również, że ten dzień na stałe wpiszę się w tradycję szkolną.

Dziękujemy klasie I „a” wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Kobylskim oraz I „e” z wychowawczynią panią Urszula Żak za przygotowanie uroczystości. (MS)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG 30.JPG 31.JPG 32.JPG 33.JPG 34.JPG 35.JPG 36.JPG 37.JPG