patyczakiNowością w naszej szkole jest powstałe z inicjatywy uczniów klasy 2a gimnazjum – Aleksego Dądy oraz Eryka Pawełka – terrarium z patyczakami. Nowi „lokatorzy” zamieszkali w sali nr 5. Do wykonania naturalnego podłoża chłopcy użyli zmielonych i nawilżonych włókien kokosowych, natomiast  do aranżacji terrarium wybrali korzeń Red Moor Wood. Pozostałymi elementami wystroju są kamienie z duża ilością kwarcu, łupek drzewiasty oraz gałązki malin i jeżyn. Za pokarm owadom posłużą m.in: liście malin, pietruszki oraz bazylii. Patyczaki to kolejni mieszkańcy budynku przy Dominikańskiej 7, obok rybek w sali 41. Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzena klasy biologiczno-językowej i podjęcia próby odszukania wszystkich sześciu osobników a Erykowi i Aleksemu gratulujemy pięknego wykonania projektu.   (SW)