DiscofoxMinęło kolejne roztańczone piątkowe popołudnie na zajęciach tanecznych w Hetmanie. Na tych zajęciach doskonaliliśmy kroki i figury walca angielskiego, a głównie obroty w prawą i lewą stronę. Duży nacisk był położony na rolę partnera – prowadzenie partnerki w tańcu. Ponieważ dużymi krokami zbliża się karnawał, na „warsztat taneczny” wzięliśmy taniec dyskotekowy „discofox”.

Taniec ten pozwala na dużo większą swobodę ruchów niż przy typowych tańcach towarzyskich zarówno standardowych czy latynoamerykańskich, choć ma oczywiście swoje kroki taneczne i reguły tańca, jednak nie wymaga się od tancerzy, aby zawsze i wszędzie te prawidła stosowali. Discofox tańczy się przede wszystkim do rytmicznej szybkiej muzyki. Uniwersalność dwa na jeden pozwala tańczyć do prawie każdego utworu. Ilość figur tanecznych tańczonych w discofox jest praktycznie nieograniczona. My nauczyliśmy się 5 figur, które będziemy doskonalić na następnych zajęciach tj. 15 grudnia, na które zapraszamy wszystkie chętne osoby spośród uczniów i rodziców społeczności Hetmana.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg