Zwiefka2017Drodzy uczniowie!

  Macie niepowtarzalną okazję aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pod nazwą ,,Kierunek Opera”, które poprowadzi Absolwentka naszego ,,Hetmana” , Anna Zwiefka. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 grudnia!!!
  Na spotkaniu tym Anna opowie o operze, przyniesie swoje partytury asystenckie, nagrania oper, bardziej i mniej klasycznych oraz kilka programów z różnych spektakli, między innymi „Traviaty” zrobionej rok temu w Opera di Roma przez Sophię Coppolę i projektanta mody Valentino. Padną z pewnością odpowiedzi na pytania: czym różni się opera od musicalu?; jak powstaje spektakl?; czy operę można tańczyć? itd. Czegoś takiego jeszcze w naszej szkole nie było!


     Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych uczniów, tak z klas gimnazjalnych jak i licealnych, o zapisanie się na listę chętnych. Warsztaty są skierowane nie tylko do tych, którzy posiadają ,,słuch muzyczny”, ale wziąć w nich udział może każdy zainteresowany.

Notka o prowadzącej warsztaty:

Anna Zwiefka - absolwentka wydziału reżyserii opery Verona Opera Academy, pracę dyplomową napisała pod kierownictwem Lorenzo Marianiego. Ukończyła również wydział scenografii na ASP w Krakowie. Stypendystka programu We like talents IED Roma na kierunku stylizacji dla mody i spektaklu.

Od 2015r. pracowała w roli asystenta reżysera w teatrach operowych w Polsce i we Włoszech, takich jak Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki w Poznaniu, Arena di Verona, Maggio Musicale Fiorentino, Teatro San Carlo di Napoli, Opera na Zamku w Szczecinie i Opera Śląska; u boku wybitnych reżyserów: Davida Pounteya, Michała Znanieckiego czy legendarnego Franco Zeffirellego. W latach 2013 i 2016 współpracowała jako kostiumograf z PWST Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu przy realizacji spektakli dyplomowych. Od 2015 r. współpracuje jako kostiumograf i reżyser z Kinesis Contemporary Dance Company z Florencji. 

Zdjęcie główne zostało zrobione w Teatro Ristori di Verona podczas warsztatów z dekonstrukcji spektaklu, natomiast poniższe zdjęcie z pracowni krawieckich IED Firenze opublikowano w dzienniku La Repubblica

pd

Opera2