parada mikolajow3 grudnia odbyła się w Tarnobrzegu doroczna parada Mikołajów organizowana przez stowarzyszenie Esteka. Na imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć Hetmaniaków. Uczniowie naszej szkoły po głównej części programu, czyli przejeździe po ulicach Tarnobrzega pomagali świętym Mikołajom w rozdawaniu drobnych upominków. W czasie wyjazdu naszych Mikołajów z Mokrzyszowa na placu Bartosza Głowackiego nie było nudy. Odbyła się część artystyczna przygotowana przez tarnobrzeskie przedszkola i szkoły podstawowe. Pomimo mroźnej pogody panowała gorąca atmosfera.


W kolumnie pojazdów, które wjechały na plac, dostrzec można było: konie, motocykle, samochody... Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i nie tylko. Wszystkie pojazdy były pięknie przyozdobione, a niemal każdy uczestnik miał na głowie najbardziej charakterystyczny atrybut świętego Mikołaja - czerwoną czapkę z pomponem! Niestety, planowany odlot balonu z świętym Mikołajem nie odbył się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Pomimo tego możemy zaliczyć paradę do udanych. Pamiętajmy, że kalendarzowe mikołajki odbywają się 6 grudnia, miłym gestem więc byłoby obdarowanie najbliższych prezentem.

Aleksandra Ramos