akcjacontranałogom13 grudnia w naszej szkole odbyło się przedsięwzięcie niosące przekaz: "Akcja Contra Nałogom". W XXI wieku najpowszechniejszymi uzależnieniami są alkoholizm, nikotynizm i narkomania. W dzisiejszych czasach nałogi w szczególności wśród młodzieży, która pragnie w jakiś sposób atencji, stają się, coraz bardziej popularne. Współczesne, szkodliwe przyzwyczajenia osłabiają  relacje międzyludzkie, a niekiedy mogą dominować nad całym życiem.

Wydarzenie rozpoczęli Inka RusinekEryk Lewicki, którzy przedstawili zebranym fakty dotyczące uzależnień oraz skutki, jakie za sobą niosą. Następnie prowadzący przybliżyli statystyki w odniesieniu do nałogów, dzięki ankietom, które wcześniej zostały przeprowadzone wśród społeczności Hetmana. Ponadto podczas specjalnego apelu zaprezentowano dwa krótkie materiały nawiązujące do tematu, które zmusiły uczestników do własnych przemyśleń i refleksji. Na koniec uczeń klasy pierwszej Bilguundorj Enkhbayar przybliżył zgromadzonym temat e- papierosów i ich szkodliwego działania na cały organizm człowieka dzięki czemu wszyscy dowiedzieli się, że mogą one przyspieszyć śmierć komórek i przyczynić się do nowotworów oraz chorób płuc.

Podziękowania należą się  klasom I "b" z wychowawczynią panią Kamilą Wolską oraz I "c" z wychowawcą panem Łukaszem Zasuwą, za przygotowanie apelu dzięki któremu uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poznać negatywne aspekty zażywania różnego rodzaju używek.

Martyna Krępa

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG