studniowkaW sobotni wieczór nasi maturzyści, ich rodziny, przyjaciele oraz grono pedagogiczne na czele z dyrekcją Hetmana, zawitali do Dworu Dwikozy, by na 100 dni przed maturą celebrować ten wyjątkowy bal, jakim jest studniówka. Całe wydarzenie rozpoczęło się od powitania wszystkich, a następnie, na prośbę uczniów, minutą ciszy zebrani goście uczcili pamięć tragicznie zmarłego w ostatnim czasie prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

dzien rosyjskiego

wigiliaTradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami, cała społeczność naszej szkoły z kolędą i dobrą nowiną rozpoczęła radosny czas Bożego Narodzenia. Uroczyste świętowanie zainaugurowaliśmy Mszą Świętą w Klasztorze oo. Dominikanów, którą odprawił o. Grzegorz Doniec. Następnie, tłumnie zgromadziliśmy się na holu naszej szkoły, gdzie przywitali nas prowadzący tegoroczną uroczystość: Maria Malinowska (1d) i Bartosz Bereski (1e). Jako pierwszy, głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, który wprowadził zgromadzonych w magiczną atmosferę nadchodzących świąt i podkreślił, że święta to czas bliskości, przebaczenia oraz przede wszystkim pielęgnowania naszych pięknych, polskich tradycji. Następnie, nadszedł czas na jasełka i inscenizacje bożonarodzeniowe. W tym roku część artystyczną przygotowały klasy 1d i 1e LO pod kierunkiem pani Anny Niedźwiedź i pani Agnieszki Ziętek.

Contra nałogomAkcja „Contra nałogom” jest corocznym wydarzeniem, odbywającym się w naszej szkole. W środę, 12 grudnia bieżącego roku, klasa 1b wraz z 1c starały się przedstawić negatywne skutki uzależnień, oraz skutecznie zniechęcić wszystkich do rozpoczęcia „przygody” z używkami. Zaczęliśmy od stałego punktu tego typu akcji, jakim jest prezentacja. Przybliżyliśmy w ten sposób podział używek, typy narkotyków, oraz wszelkie zagrożenia „czyhające” na nas już po pierwszym kontakcie ze środkiem odurzającym. Następnie przeszliśmy do odegrania scenki z telewizyjnego teleturnieju. W niekonwencjonalny sposób zmierzyły się drużyny: „Zdrowi” oraz „Nałogowcy”.

26Piękny hołd oddali uczniowie oraz młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego HETMAN zmarłemu przed trzema laty zasłużonemu profesorowi Hetmana. W III Memoriale Pływackim im. Józefa Salika wzięło udział 47 zawodników, a wśród nich 31 uczniów naszej szkoły. Debiutancki występ na zawodach zaliczyło 16 zawodników i zawodniczek w/w UKS-u trenujących na co dzień pod okiem trenera Łukasza Zasuwy w sekcji pływania działającej przy naszej szkole.