plakatdzienniepodleglosci

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich rodziców, uczniów i przyjaciół "HETMANA" do udziału w wieczorze pt: "Na polską nutę... ", podczas którego usłyszymy najpiękniejsze i najciekawsze kompozycje polskiej muzyki rozgrywkowej, począwszy od okresu międzywojennego, a skończywszy na latach współczesnych. Będzie to wyjątkowa muzyczna podróż, w której zaprezentują się nie tylko uczniowie i nauczyciele Hetmana, ale również cała publiczność! Niespodzianką będzie również występ licznej grupy nauczycieli, którzy przedstawią scenkę kabaretową.

Podczas koncertu koniecznie trzeba zaglądnąć do polskiej chaty na degustację tradycyjnych potraw (m.in. skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem, popróbować toruńskich pierników i podlaskich sękaczy, przegryźć oscypkiem czy innym specjałem).

Wiele będzie się działo... do zobaczenia więc już w piątek o godz. 18 na szkolnym holu!

11lis13 listopada, w naszej szkole, miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym, że tegoroczne obchody 11 listopada były historyczne, odbyły się one na Zamku Dzikowskim. O godzinie 10:30 wspólnie udaliśmy się do dawnej siedziby Tarnowskich, gdzie przywitała nas młodzież klas III gimnazjum, która zatańczyła poloneza w strojach z Księstwa Warszawskiego. Następnie, tanecznym krokiem, przeszliśmy do sali portretowej, gdzie wspólnym odśpiewaniem “Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęliśmy oficjalną część uroczystości.

Święto odzyskania niepodległości

Noc2018W ubiegły piątek, 26 października w naszej szkole odbyła się VII Szkolna Noc Filmowa. Mimo późnej godziny, nie zabrakło chętnych na wspólne spędzenie czasu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa filmy. Pierwszy, wybrany przez nauczycielkę języka rosyjskiego, panią Renatę Krępę, to „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film miał premierę w 2008 roku i został doceniony na wielu polskich festiwalach filmowych. W głównych rolach mogliśmy zobaczyć Swietłanę Chodczenkową i Lesława Żurka. Atrakcją były z pewnością perypetie głównych bohaterów pochodzących z dwóch różnych krajów, ale również możliwość posłuchania języka rosyjskiego w tle.

Movie Night page 001