13Tradycją szkoły stało się, że w ostatnim tygodniu przed końcem roku szkolnego, gdy wystawione i zatwierdzone są już wszystkie oceny, cała społeczność szkolna rusza na wyprawę rowerową. Za każdym razem trasa jest inna, na uczestników czekają inne atrakcje plenerowe, inne ciekawostki związane z architekturą i naturą „małej ojczyzny”.

zakonczenieroku21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Hetmana. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury.  Wszyscy uczniowie po niespełna 10 miesiącach wytężonej nauki rozpoczęli zasłużony wakacyjny odpoczynek. Przed tym udali się jeszcze na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które zainicjowali niezawodni konferansjerzy Mikołaj Murek i Aleksandra Ramos zapowiadając poczet sztandarowy i wzywając do wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, życząc wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji i zachęcając równocześnie do wykorzystaniu wolnego czasu na czytanie.

strefaNie kibicować NASZYM (tj. polskiej drużynie na Mistrzostwach Świata) to jak nie kochać ojca i matki... Kierując się więc tym szczególnym poczuciem patriotycznej miłości, zebrała się liczna ekipa uczniów, nauczycieli oraz sympatyków Szkoły i stworzyła 19 czerwca HETMAŃSKĄ STREFĘ KIBICA. Dobrze, że chociaż potrafiliśmy odróżnić zawodników - barw narodowych raczej nikt nie pomyli, chyba że gralibyśmy z Indonezją czy Maltą. Bo już zorientować się w tym, kto do której bramki celuje, mieliśmy ogromny problem. Ale co z tego, że było nas wielu, że doping był na maksa, a gardła zdarte od śpiewu...nasi ulubieńcy grali tak, jakby nas wcale nie słyszeli ;( Jakby nie wiedzieli, co robić z tym latającym między nimi "pociskiem". Może obawiali się terrorystów? Gdyby chodzili do Hetmana, to na pewno trafialiby we właściwe miejsca i podejmowali trafne wybory. A gdyby trenowali ich nasi nauczyciele (z Dyrektorem na czele), to medal murowany... Ale najważniejsze, że my czuliśmy się jak prawdziwi kibice, tyle że w bardziej luksusowych warunkach niż moskiewskie (tu ukłony i ciepłe słowa kierujemy do Sejmiku Uczniowskiego i jego Opiekunki za przygotowane miejsca i "ucztę"). Najbardziej prawdopodobny wynik meczu, 1:2, obstawiła Kasia Moliszewska i po raz kolejny zgarnęła laury w szkolnym "konkursie". Chcemy wierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone, że jeszcze możemy do czegoś dojść, skoro tak ogromna wola w kibicującym narodzie... oby tylko i w zawodnikach obudziła się wola walki (jak w uczniach przed końcem roku szkolnego :))!

koncertowy hetman ban sslW środę, 13 czerwca o godzinie 18:00 mocnym brzmieniem zapowiemy zbliżający się koniec roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na KONCERT ROCKOWY. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Gościem honorowym koncertu będzie Pan Wojciech Lis, dziennikarz radiowy, autor szeroko komentowanych w mediach ogólnopolskich książek poświęconych polskiej muzyce i pracy radiowca. To on wcieli się w rolę prowadzącego i komentującego występy młodych hetmańskich muzyków i ich przyjaciół.

2bPo pełnym wrażeń i ciężkiej pracy roku, zdecydowaliśmy udać się na zasłużony odpoczynek. W tym celu zorganizowaliśmy trzydniową wycieczkę do Krakowa, która okazała się być dla nas niezapomnianą przygodą. Musimy Wam opowiedzieć o tym niesamowitym wyjeździe...