IMG 1505 800Speak English, please! - przypominaliśmy w „Hetmanie" 20 marca, gdyż był to Dzień Języka Angielskiego. Na tę okoliczność nauczyciele języka angielskiego, pod czujnym okiem p. Katarzyny Łazowskiej i p. Marty Wciseł, przygotowali dla uczniów Challenge! w postaci quizów, pytań i zagadek. Celem całego przedsięwzięcia było podniesienie motywacji uczniów do pogłębiania znajomości języka angielskiego, propagowanie kultury krajów anglojęzycznych i uświadomienie roli języka angielskiego w rozwijającej się Europie. Uczniowie zmagali się w konkurencjach „Jeopardy", „Scrabble", „Maps" oraz „Festivals", których przeprowadzenia podjęli się Wiktor Pluta (2c), Błażej Kwaśnik (2c), Wiktoria Ziarko (3gimA), Karol Kraska (3gimA), Alicja Mazur (2c), Julia Toś (2c), Maria Malinowska (1d), Magdalena Krzyżek (1d), Natalia Koper (1a), Kornelia Bajda (1a).

51754605 540737053088117 7068315579827879936 nDnia 11 lutego uczniowie i nauczyciele "Hetmana" wyruszyli na obóz narciarski do pięknie położonej na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin - Szczawnicy. Dziś mija trzeci dzień pobytu w Ośrodku Wczasowym „Halka”, który znajduje się przy stoku narciarskim „Palenica” . Pierwsze dni upłynęły nam na intensywnej nauce i doskonaleniu jazdy na nartach i snowboardzie pod czujnym okiem instruktorów: p. Doroty Skórskiej, p. Marzeny Sarzyńskiej, p. Tomasza Ciacha, p. Leszka Horoszko, p. Łukasza Zasuwy oraz wybitnego snowbordera, absolwenta naszej szkoły, p. Tomasza Pokutyckiego, który zaraża nas swoją pasją do jazdy na desce.

duety strona

W ubiegły czwartek 7.02.2019 r., odbyło się kolejne Szkolne Spotkanie z Muzyką, ale tym razem w wydaniu walentynkowym. Nasi goście już na samym początku zostali obdarowani pysznymi, domowymi muffinkami, które upiekli uczniowie i rodzice Hetmana. Później uczta była jeszcze bardziej wyjątkowa. Na naszą publiczność czekały występy duetów wokalnych i instrumentalnych. Był to pierwszy koncert, na którym nie było występów solowych, dzięki czemu po raz pierwszy na scenie pojawiło się ponad 30 osób!

tenis1 lutego odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Tarnobrzeskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego - pana Tadeusza Żaka. Zawody, które odbyły się na obiektach MOSiR, poprzedziła rozgrzewka i losowanie przeciwników. Zawodnicy trafili do dwóch grup, w których mecze rozegrano w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w meczu o pierwsze miejsce, a mały finał (mecz o 3 miejsce) rozegrali zawodnicy zajmujący drugie miejsca.

koncert