nocchemikówbilogow5 grudnia o godzinie 17:00 odbyła się długo wyczekiwana przez całą społeczność szkolną VI Noc Chemików, Biologów i Fizyków. Tego wieczoru na szkolnym holu zgromadziła się pełna sala pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. Program był bardzo bogaty i obfitował w liczne niespodzianki.

dyskotekaandrzejkowaObchody Andrzejek w naszej szkole rozpoczęły się dnia 29 listopada, we środę. Wtedy odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na której wspólnie bawili się uczniowie gimnazjum i liceum. Sejmik Uczniowski w roli niezastąpionego organizatora imprezy i tym razem stanął na wysokości zadania i udowodnił, że w naszej szkole nie tylko się uczymy ale też świetnie bawimy.

koncertjesienny23 listopada odbył się w naszej szkole Koncert Jesienny z serii "Spotkania z muzyką", w trakcie którego swoje artystyczne talenty mogli zaprezentować uczniowie, nauczyciele i przyjaciele „Hetmana”. Tym razem podzielony był na dwie części- liryczną, w której wykorzystano nostalgiczny jesienny repertuar oraz rockową, w trakcie której zaprezentowano mocniejsze brzmienia.

Inauguracja współpracy z URzMimo zimowej aury  grupka hetmańskich humanistów wybrała się 20 listopada do Rzeszowa, by uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu naukowym – inauguracji współpracy Instytutów Historii i Filologii Polskiej ze szkołami ogólnokształcącymi z Podkarpacia. Trzecioklasiści: Katarzyna Bobowik, Michalina Kiliańska, Katarzyna Anna Uzar, Katarzyna Julia Uzar i Łukasz Jabłoński – jako reprezentacja naszej szkoły oraz uczniów z grup rozszerzających język polski, historię i wos  - uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Nasza szkoła znalazła się wśród 14 liceów z Podkarpacia włączonych do ścisłej współpracy z uczelnią.

liga szachowaUprzejmie informujemy, że od przyszłego tygodnia w naszej szkole rusza Liga Szachowa. Zgłoszenia chętnych do udziału w zawodach przyjmowane będą u opiekuna koła szachowego p. Tomasza Ciacha do dnia 23 listopada (czwartek). Większość partii będzie rozgrywana w czasie zajęć szkolnego koła szachowego – w każdy czwartek w godzinach 15:15-17:00. Istnieje również możliwość przeprowadzenia turnieju poza tym terminem na spotkaniach indywidualnych. Serdecznie zapraszamy do udziału! Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.