img 5336 223 maja cała społeczność Hetmana świętowała Dzień Patrona. Pierwsza część przedsięwzięcia prowadzona była przez uczniów klasy II liceum Aleksandrę Bogacz i Mikołaja Murka i otworzona została wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu oraz przemówieniem pana dyrektora Pawła Dobrowolskiego i byłej pani dyrektor Marii Orzeł-Łysiak. Tytuł Zasłużonego Profesora Hetmana w tym roku otrzymała wieloletnia nauczycielka języka angielskiego, pani Anna Grądziela- Salnikow. Kapituła postanowiła wręczyć jeszcze dwa odznaczenia dla osób Zasłużonych dla Hetmana, które otrzymali pani Anna Milarska- Nowak i pan Janusz Nowak. W tej części uroczystości głos zabrał również pan Zbigniew Nęcek, trener tenisistek stołowych Siarki, który podziękował za owocną współpracę szkoły z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg oraz podkreślił jak wiele elementów łączy szkołę i klub.

przedszkolakiW czwartek 12 maja uczniowie klasy 1d ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu odwiedzili nasze szkolne laboratorium chemiczne. Dociekliwi mali naukowcy dowiedzieli się jak to jest właściwie z tą bagietką... Czy aby zawsze można ją jeść? Czy cylinder na pewno zawsze zakładamy tylko na głowę? Nie zabrakło eksplozji, kolorowych płomieni, magicznych dymów, mega pian, żarłocznych roztworów czy znikających kolorów.

Zapraszamy do obejrzenia strony Koła Naukowego Dociekliwi i fotorelacji z pobytu w Hetmanie. (mc)

img 5267 427 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich.  W wydarzeniu wzięli udział abiturienci, ich rodzice, nauczyciele, wychowawcy, absolwenci oraz młodsi koledzy. W podniosłej atmosferze, po wprowadzeniu sztandaru szkoły zabrał głos pan dyrektor Paweł Dobrowolski.

Dzień Otwarty 2018„Ciekawość” stała się hasłem przewodnim tegorocznych hetmańskich Dni Otwartych. 24 kwietnia już od godziny 10:00 do szkoły przybywały liczne grupy uczniów zainteresowanych ofertą naukową naszej placówki. Po powitaniu przybyłych przez Dyrektora, p. Pawła Dobrowolskiego, nastąpiło krótkie wprowadzenie do głównego tematu szkolnego święta nauki. O ciekawości jako cesze wyróżniającej ssaki, ale także o potędze informacji i sposobach radzenia sobie z nią we współczesnym świecie mówił organizator przedsięwzięcia, biolog, p. Krzysztof Wolski.

romaWiosennie ciepły i słoneczny, ale przede wszystkim pełen muzyczno-teatralnych wrażeń. 8 kwietnia grupa uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół Hetmana wczesnym rankiem wyruszyła na podbój warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Spektakl „Piloci”, który już od jakiegoś czasu podbijał serca publiczności z całego kraju, podbił tym razem i nasze. Sztuka pełna trudnych i ważnych, czasami ponadczasowych tematów, wyjątkowej muzyki, profesjonalnej gry aktorów i ogromnych zdolności wokalno-tanecznych artystów biorących udział w tym przedstawieniu, dała nam wszystkim wiele wzruszenia i cudownych doznań.