DrogaSobotni marcowy wieczór był okazją do nietypowego spotkania szkolnej społeczności. W dolnym kościele parafii na Serbinowie mogliśmy uczestniczyć w drodze krzyżowej przygotowanej i poprowadzonej przez hetmańską młodzież i jej przyjaciół. Niezmiernie cieszy liczna obecność uczniów, rodziców, nauczycieli i osób, którym Hetman jest bliski. Piękne rozważania o miłości, z wyczuciem i niezwykle sugestywnie zaprezentowane, wielogłosowy śpiew polskich oraz łacińskich pieśni i kanonów stworzyły niepowtarzalny nastój refleksji i zadumy.

 

„Miłość na krzyż nie umiera”, „miłość nigdy nie umiera…nigdy nie ustaje” to główne myśli sobotnich rozważań. To także nadzieja dla nas na teraz i na przyszłość. Wszyscy bowiem pytamy o sens naszego życia, cierpienia, śmierci i w miłości znajdujemy odpowiedź.

Serdeczne podziękowanie za poprowadzenie nas krzyżową drogą składamy księdzu Michałowi i hetmańskiej grupie - Nataliom, Julii, Justynie, Weronice, Wojtkowi oraz ich oazowym przyjaciołom. Młodzi ludzie przede wszystkim dali wspaniałe świadectwo, czym żyją i co jest dla nich ważne, a ponadto zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.