zakonczenieroku21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Hetmana. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury.  Wszyscy uczniowie po niespełna 10 miesiącach wytężonej nauki rozpoczęli zasłużony wakacyjny odpoczynek. Przed tym udali się jeszcze na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które zainicjowali niezawodni konferansjerzy Mikołaj Murek i Patrycja Ramos zapowiadając poczet sztandarowy i wzywając do wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, życząc wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji i zachęcając równocześnie do wykorzystaniu wolnego czasu na czytanie.  

Kolejnym punktem programu było przedstawienie relacji z projektu gimnazjalnego, który przygotowywały klasy II a i II b gimnazjum pod kierunkiem pani Renaty Krasy, pani Renaty Krępy i pani Barbary Szewerniak. Motywem przewodnim, który w tym roku szkolnym obejmował tematyką języki obce, była kuchnia. Dzięki wielomiesięcznej pracy młodzież nabyła wiele nowych doświadczeń i umiejętności działania w zespole, realizacji poszczególnych zadań, formułowania i wyrażania własnej opinii, a także opracowywania materiałów z punktu widzenia celów realizowanych w projekcie. Uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy w postaci filmów i prezentacji multimedialnych, które dodatkowo urozmaiciły występ Emilki Piątkowskiej w piosence „Si jamais j’oubile” i wspólne karaoke wakacyjnego przeboju „Kanikuły”.

Następnie miało miejsce wzruszające pożegnanie klas trzecich gimnazjum, w trakcie którego uczniom kończącym ten etap edukacji zostały wręczone własnoręcznie wykonane karykatury wraz z poduszkami z nadrukiem zdjęcia klasowego, które przygotowała dla swoich kolegów klasa druga gimnazjum. W imieniu kończących szkołę  głos zabrała Julia Karbarz, kilka słów od siebie dodała także wychowawczyni klasy pani Anna Niedźwiedź. W imieniu rodziców słowa podziękowania przekazała pani  Iwona Dybus- Grosicka.

W tym dniu nie mogło zabraknąć również podziękowań dla osób wchodzących w skład Sejmiku Uczniowskiego jak również dla ich opiekuna pani Magdaleny Ciach.

Kolejnym punktem w programie było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia. Dyrektor wraz z panią wicedyrektor Marzeną Jarzyną, pogratulował wszystkim uczniom celujących i bardzo dobrych osiągnięć edukacyjnych oraz podsumował ich sukcesy w minionym roku szkolnym. Przede wszystkim podkreślił ogromny wkład i trud jaki uczniowie wnoszą w rozwój własnych umiejętności. Do grona nagrodzonych dołączyli laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i innych konkursów zarówno naukowych, jak i literackich, plastycznych czy artystycznych. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli wybitne wyniki sportowe oraz wykazali się różnymi inicjatywami i dużym zaangażowaniem w życie szkoły. 

Na koniec nadszedł czas na długo oczekiwaną część artystyczną, którą przygotowała klasa III gimnazjum pod czujnym okiem pani Anny Niedźwiedź. Młodzież przedstawiła skecz, w którym zapoznała zebranych z atlasem uczniów. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości uczniom i nauczycielom w tym pani Magdalenie Ciach, pani Annie Niedźwiedźpanu Przemysławowi Zamojskiemu za dekoracje oraz Błażejowi Kwaśnikowi i Wiktorowi Plucie z klasy I c LO za  światło, i nagłośnienie.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg