13Tradycją szkoły stało się, że w ostatnim tygodniu przed końcem roku szkolnego, gdy wystawione i zatwierdzone są już wszystkie oceny, cała społeczność szkolna rusza na wyprawę rowerową. Za każdym razem trasa jest inna, na uczestników czekają inne atrakcje plenerowe, inne ciekawostki związane z architekturą i naturą „małej ojczyzny”.

Tym razem odpowiedzialni za organizację rowerowego przedsięwzięcia na punkt docelowy wyznaczyli Wielowieś. W środę, 20 czerwca 2018 r., w godzinach porannych (w bezpiecznie małych grupkach, pod opieką nauczycieli) nastąpił wyjazd barwnego korowodu rowerzystów z dziedzińca szkoły w kierunku na Wielowieś. Obrana trasa okazała się bardzo malownicza, prowadziła wzdłuż wału wiślanego. Piękna pogoda sprzyjała wycieczce, więc po drodze dużo było śmiechu i pojawiła się także odrobina zdrowej rywalizacji (Kto da radę najszybciej podjechać pod górkę?). Zdarzały się drobne usterki techniczne, ale problemy szybko usuwali mistrzowie (Dziękujemy, jak zwykle niezawodnemu, panu Markowi Kierzkowskiem!). Wszyscy więc bezpiecznie dotarli do klasztoru Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Wielowsi. Cała grupa została tam wspaniale przyjęta przez gościnne siostry zakonne. Po wspólnej modlitwie cykliści z „Hetmana” mogli posłuchać informacji o historii obiektu sakralnego, o Zgromadzeniu Sióstr św. Dominika w Wielowsi i jego założycielce, słynnej Matce Kolumbie Białeckiej. Pojawiła się również możliwość zajrzenia do celi Matki Kolumby, dziś w tym pomieszczeniu przechowywane są z wielka czcią pamiątki po założycielce zgromadzenia.

Po tej uczcie duchowej wszyscy uczestnicy wyprawy skierowali się na obiekty sportowe w Wielowsi, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Jedni rozegrali mecz w piłkę nożną, inni korzystali z siłowni „pod chmurką” lub placu zabaw, wielu oddało się błogiemu leniuchowaniu w promieniach słońca albo szukało cienia, by poczytać. Znaleźli się i tacy, którzy po prostu gawędzili i delektowali się… (bo świeże powietrze zaostrzyło apetyty) pysznym suchym chlebkiem z keczupem 😊, czekając na kiełbaskę z grilla. Posileni, zadowoleni i w dobrych humorach wracaliśmy do domu.(nan)