DEN plakatRok kalendarzowy, jak obliczono, liczy sobie 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy niż rok kalendarzowy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, że rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach. Mimo niezgodności poglądów w sprawie liczby dni , które powinny się mieścić w roku szkolnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym poza jego zakończeniem, jest przysłowiowy Dzień Nauczyciela.

Tym optymistycznym akcentem 15 października w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie zaangażowani w organizację tej uroczystości dołożyli wszelkich starań, aby nadać spotkaniu wyjątkowy charakter. Dyrektor pan Paweł Dobrowolski w swoim przemówieniu wspomniał o tym, jak ważne jest to, aby być życzliwym człowiekiem, jak cudowną misją jest bycie nauczycielem, i że to dzięki uczniom nauczyciele są zawsze młodzi, bo czerpią ze swoich młodych wychowanków niesamowitą energię i siłę. Miłym akcentem było uhonorowanie Nagrodą Dyrektora wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Przedstawiciele Sejmiku również złożyli życzenia i obdarowali nauczycieli drobnymi upominkami. Rozdali też zaległe nagrody za zdobycie pierwszego miejsca w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się z okazji Dnia Chłopaka.

Dopełnieniem uroczystości było jedyne w swoim rodzaju wydarzenie artystyczne, który rozpoczęła Magdalena Krzyżek w piosence „Okularnicy” Agnieszki Osieckiej. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele, podzieleni na grupy, mieli za zadanie zrobić piękne, nietuzinkowe, kreatywne laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy w swoje zadanie włożyli ogrom pracy i serca. Efekty będzie można podziwiać na holu szkolnym przez najbliższy tydzień.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a w szczególności pani Kamili Wolskiej i uczniom klasy II B. (SB)