Noc2018W ubiegły piątek, 26 października w naszej szkole odbyła się VII Szkolna Noc Filmowa. Mimo późnej godziny, nie zabrakło chętnych na wspólne spędzenie czasu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa filmy. Pierwszy, wybrany przez nauczycielkę języka rosyjskiego, panią Renatę Krępę, to „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film miał premierę w 2008 roku i został doceniony na wielu polskich festiwalach filmowych. W głównych rolach mogliśmy zobaczyć Swietłanę Chodczenkową i Lesława Żurka. Atrakcją były z pewnością perypetie głównych bohaterów pochodzących z dwóch różnych krajów, ale również możliwość posłuchania języka rosyjskiego w tle.

Drugi film został wybrany przez uczniów z okazji urodzin uczennicy Magdaleny Małek z 3gb. Wybór padł na „The Kissing Booth”, jedną z najnowszych produkcji Netflixa. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Nie zabrakło również słodkich i smacznych przekąsek, które pozwoliły hetmaniakom na umilenie seansu.

Szkolna Noc Filmowa to świetny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru. Uczniowie z uśmiechem na twarzach wracali do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenie.  (Emilia Piatkowska)