35.website page 001Zapraszamy na inaugurację cyklu sesji filmowych „35 mm literatury”, który poszerza już istniejącą i popularną hetmańską konwencję „35 mm historii”. W trakcie pierwszej sesji będziemy mogli zobaczyć ekranizację powieści F. S. Fitzgeralda Wielki Gatsby, która jest jednym z najważniejszych tekstów amerykańskiego modernizmu ukazujących specyfikę amerykańskich lat 20 i procesy zachodzące w amerykańskim społeczeństwie w tym czasie, a w szczególności ewolucję „Amerykańskiego Snu” od pucybuta do milionera. W tej filmowej odsłonie szczególną uwagę warto zwrócić na świetną kreację Leonardo DiCaprio, który w perfekcyjny sposób sportretował glamour, romantyzm i niezykły styl w jaki Gatsby próbuje zdobyć serce Daisy na nowo i „odtworzyć przeszłość”. A wszystko to na tle dynamicznych i gwałtownych lat 20-tych, epoki znanej jako „Jazz Age”, a także „Roaring Twenties”. Romantyczna historia, dramatyczne tło... jakie może być zakończenie? To trzeba zobaczyć! A MUST SEE!

Piątek 23 listopada godz. 16.10.