koncertjesienny23 listopada odbył się w naszej szkole Koncert Jesienny z serii "Spotkania z muzyką", w trakcie którego swoje artystyczne talenty mogli zaprezentować uczniowie, nauczyciele i przyjaciele „Hetmana”. Tym razem podzielony był na dwie części- liryczną, w której wykorzystano nostalgiczny jesienny repertuar oraz rockową, w trakcie której zaprezentowano mocniejsze brzmienia.

Wydarzenie rozpoczął utwór „Kasztany”, w wykonaniu p. Kamili Wolskiej, Natalii Ciecierskiej, Emilii Piątkowskiej i Pauliny Gawryś jak również zespołu wokalnego, który wprowadził wszystkich w jesienny klimat. Występ ten bardzo spodobał się publiczności. Z przyjemnością mogliśmy wysłuchać również Kasi Moliszewskiej, której akompaniował Piotr Pluta. Następnie słuchaczy rozruszał śpiew Emilli Piątkowskiej, Magdaleny Krzyżek i pani Kamili Wolskiej. Jak zwykle, wśród występujących nie zabrakło debiutantów. Wykonanie piosenki „Ludzkie gadanie” przez Olę Wiącek, na długo zostanie w pamięci widzów. Publiczność żywo zareagowała na brawurową interpretacje utworu „Moknie w deszczu diabeł” wyśpiewaną przez Natalię Ciecierską i Julię Roman. Julka zachwyciła również śpiewając „Jezioro marzeń”. Występy artystów urozmaicone były tanecznymi popisami Dominiki Buś i Macieja Nenutila, które jeszcze bardziej podkreśliły romantyczny charakter prezentowanych utworów. Na scenie swoje profesjonalne umiejętności zaprezentowały ponadto Emilia Piątkowska w piosence „Melodia” i duet Magdalena Krzyżek i Ola Wiącek „Jesień już”.
Spektakularny finał tej części to wykonanie piosenki „Bo jo cie kochom” przez grupę wokalną, gdzie zachwycił Piotr Pluta, charyzmatycznie wyśpiewując ludowy tekst.

Miłym przerywnikiem i dopełnieniem kawiarenkowego klimatu koncertu były przygotowane w ramach poczęstunku smakowite ciasta.

Impreza była przygotowana również z myślą o fanach mocniejszych brzmień dlatego też w drugiej jej części na scenie Hetmana mieli okazję zaprezentować się artyści wykorzystujący rockowe covery. Publiczność żywo zareagowała na brawurowe wykonanie piosenki Red Hot Chili Pepers przez znany już wszystkim dobrze zespół Not Yet. Ich brzmienia spowodowały gromki aplauz widowni tym bardziej, że w drugim utworze muzycy wykorzystali odpowiednie rekwizyty wprowadzając zebranych w fantastyczny nastrój. Następne muzyczne popisy również dostarczyły widzom porcję wyśmienitej rozrywki w tym trio Natalia Ciecierska, Michał Paszta, i ksiądz Michał Wrona oraz duet Kuba Mazur i ksiądz Michał Wrona. Na scenie nie zabrakło „solówek” w wykonaniu Kacpra Wąsika i Michała Paszty, które od razu zdobyły aprobatę publiczności. Szczególne uznanie zebranych zdobył debiutujący zespół Lock Pickers, w którym wokalistką jest Magdalena Bogacz uczennica klasy pierwszej liceum. Jej dźwięczny głos wzbudził powszechny zachwyt a muzycy z nią występujący w tym basista, gitarzysta i charyzmatyczny perkusista wywołali uśmiech na twarzach uczestników. Wygrane i wyśpiewane przez nich utwory na długo pozostaną w pamięci widzów.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, który podkreślił niebywale wysoki poziom artystyczny wykonawców. Tradycją koncertów stało się wybieranie przez publiczność bisu. Tym razem wytypowano utwór "Kasztany", a samo wydarzenie zakończyło się mocnym akcentem, czyli ponownym wywołaniem na scenę grupy Not Yet.

Jesienny koncert, podobnie jak i poprzednie, został bardzo entuzjastycznie przyjęty, a to wszystko zawdzięczamy p. Kamili Wolskiej, której należą się największe podziękowania.  Wyrazy uznania za udział w przygotowaniu koncertu należą się również: panu Jarosławowi Piątkowskiemu za obsługę techniczną i nagłośnienie, Wojciechowi Furdynie i Kacprowi Piechocie za wystapienie w roli konferansjerów oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie uczniom i nauczycielom.

Koncert na trwałe wpisał się w tradycję naszej szkoły, więc niebawem znów spotkamy się propagując muzykę i wspólne spędzanie czasu. Z niecierpliwością czekamy na walentynkową edycję...  (MS)