koncertjesienny23 listopada odbył się w naszej szkole Koncert Jesienny z serii "Spotkania z muzyką", w trakcie którego swoje artystyczne talenty mogli zaprezentować uczniowie, nauczyciele i przyjaciele „Hetmana”. Tym razem podzielony był na dwie części- liryczną, w której wykorzystano nostalgiczny jesienny repertuar oraz rockową, w trakcie której zaprezentowano mocniejsze brzmienia.

 

Wydarzenie rozpoczął utwór „Kasztany”, w wykonaniu p. Kamili Wolskiej, Natalii Ciecierskiej, Emilii Piątkowskiej i Pauliny Gawryś jak również zespołu wokalnego, który wprowadził wszystkich w jesienny klimat. Występ ten bardzo spodobał się publiczności. Z przyjemnością mogliśmy wysłuchać również Kasi Moliszewskiej, której akompaniował Piotr Pluta. Następnie słuchaczy rozruszał śpiew Emilli Piątkowskiej, Magdaleny Krzyżek i pani Kamili Wolskiej. Jak zwykle, wśród występujących nie zabrakło debiutantów. Wykonanie piosenki „Ludzkie gadanie” przez Olę Wiącek, na długo zostanie w pamięci widzów. Publiczność żywo zareagowała na brawurową interpretacje utworu „Moknie w deszczu diabeł” wyśpiewaną przez Natalię Ciecierską i Julię Roman. Julka zachwyciła również śpiewając „Jezioro marzeń”. Występy artystów urozmaicone były tanecznymi popisami Dominiki Buś i Macieja Nenutila, które jeszcze bardziej podkreśliły romantyczny charakter prezentowanych utworów. Na scenie swoje profesjonalne umiejętności zaprezentowały ponadto Emilia Piątkowska w piosence „Melodia” i duet Magdalena Krzyżek i Ola Wiącek „Jesień już”.
Spektakularny finał tej części to wykonanie piosenki „Bo jo cie kochom” przez grupę wokalną, gdzie zachwycił Piotr Pluta, charyzmatycznie wyśpiewując ludowy tekst.

Miłym przerywnikiem i dopełnieniem kawiarenkowego klimatu koncertu były przygotowane w ramach poczęstunku smakowite ciasta.

Impreza była przygotowana również z myślą o fanach mocniejszych brzmień dlatego też w drugiej jej części na scenie Hetmana mieli okazję zaprezentować się artyści wykorzystujący rockowe covery. Publiczność żywo zareagowała na brawurowe wykonanie piosenki Red Hot Chili Pepers przez znany już wszystkim dobrze zespół Not Yet. Ich brzmienia spowodowały gromki aplauz widowni tym bardziej, że w drugim utworze muzycy wykorzystali odpowiednie rekwizyty wprowadzając zebranych w fantastyczny nastrój. Następne muzyczne popisy również dostarczyły widzom porcję wyśmienitej rozrywki w tym trio Natalia Ciecierska, Michał Paszta, i ksiądz Michał Wrona oraz duet Kuba Mazur i ksiądz Michał Wrona. Na scenie nie zabrakło „solówek” w wykonaniu Kacpra Wąsika i Michała Paszty, które od razu zdobyły aprobatę publiczności. Szczególne uznanie zebranych zdobył debiutujący zespół Lock Pickers, w którym wokalistką jest Magdalena Bogacz uczennica klasy pierwszej liceum. Jej dźwięczny głos wzbudził powszechny zachwyt a muzycy z nią występujący w tym basista, gitarzysta i charyzmatyczny perkusista wywołali uśmiech na twarzach uczestników. Wygrane i wyśpiewane przez nich utwory na długo pozostaną w pamięci widzów.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, który podkreślił niebywale wysoki poziom artystyczny wykonawców. Tradycją koncertów stało się wybieranie przez publiczność bisu. Tym razem wytypowano utwór "Kasztany", a samo wydarzenie zakończyło się mocnym akcentem, czyli ponownym wywołaniem na scenę grupy Not Yet.

Jesienny koncert, podobnie jak i poprzednie, został bardzo entuzjastycznie przyjęty, a to wszystko zawdzięczamy p. Kamili Wolskiej, której należą się największe podziękowania.  Wyrazy uznania za udział w przygotowaniu koncertu należą się również: panu Jarosławowi Piątkowskiemu za obsługę techniczną i nagłośnienie, Wojciechowi Furdynie i Kacprowi Piechocie za wystapienie w roli konferansjerów oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie uczniom i nauczycielom.

Koncert na trwałe wpisał się w tradycję naszej szkoły, więc niebawem znów spotkamy się propagując muzykę i wspólne spędzanie czasu. Z niecierpliwością czekamy na walentynkową edycję...  (MS)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG 30.JPG 31.JPG 32.JPG 33.JPG 34.JPG 35.JPG 36.JPG 37.JPG 38.JPG 39.JPG 40.JPG 41.JPG 42.JPG 43.JPG 44.JPG 45.JPG 46.JPG 47.JPG 48.JPG 49.JPG 50.JPG 51.JPG 52.JPG 53.JPG 54.JPG 55.JPG 56.JPG 57.JPG 58.JPG 59.JPG 60.JPG 61.JPG 62.JPG 63.JPG 64.JPG 65.JPG 66.JPG 67.JPG 68.JPG 69.JPG 70.JPG 71.JPG 72.JPG 73.JPG 74.JPG 75.JPG 76.JPG 77.JPG 78.JPG 79.JPG 80.JPG 81.JPG 82.JPG 83.JPG 84.JPG 85.JPG 86.JPG