zlota szkola calosc 2019

Narodowe Czytanie 2019Tradycyjnie już - od ośmiu lat, na początku września - Para Prezydencka otacza honorowym patronatem akcję Narodowego Czytania. W tym roku wybranych zostało na to święto czytania osiem nowel. W Tarnobrzegu uroczystości zorganizowała m. in. Miejska Biblioteka im. dr. Michała Marczaka i odbywały się one w budynku Filii nr 1 na Serbinowie. W sobotę, 7 września, uczniowie „Hetmana” ze swoim opiekunem (p. Renatą Dąbrowską) współtworzyli oprawę tego wydarzenia.

 

Młodzież opowiadała anegdoty i prezentowała ciekawostki związane z pisarzami, których nowele odczytywano podczas uroczystości. Z tego zadania z humorem, z aktorską swobodą wywiązali się przedstawiciele klasy 2 „c”: Justyna Kosior, Marianna Zych, Julia Karbarz, Antoni Roman i Michalina Gosztyła. Nie zabrakło również pięknych wokalnych występów, przyjętych gromkimi oklaskami publiczności. Tu swoją wrażliwość, talent i perfekcję pokazały: Magdalena Krzyżek i Emilia Piątkowska. Każdy z uczestników czytelniczego maratonu otrzymał certyfikat, potwierdzający udział w akcji.

Bardzo dziękujemy wspaniałej młodzieży za poświęcony czas i świetnie wykonaną pracę. Byliście znakomitą wizytówką szkoły! (RD)