konkursNigdy nie spróbowałeś swoich sił w żadnym konkursie? Odważ się wreszcie! Mamy coś w sam raz dla Ciebie! Masz na swoim koncie wiele sukcesów? Zmierz się raz jeszcze z najlepszymi! Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza konkurs literacko-plastyczny dla WSZYSTKICH uczniów „Hetmana”.  

mikolajdomdzieckaTo był wyjątkowy dzień. Szóstego grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 wszyscy zebraliśmy się u Cioci Gosi w pokoju. Chłopcy wraz z dziewczętami liczyli i przygotowywali prezenty dla wspaniałej młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu. Wyjechaliśmy do Skopania tuż po trzeciej. Na miejsce przybyliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać widoku samych uśmiechniętych twarzy. Gdy weszliśmy do ośrodka, przywitało nas wiele dzieci i poprowadzeni przez nie znaleźliśmy się w świetlicy. 

Dzień wolontariatuPraca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.  Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami. 

wolontariat 1024Szkolny Klub Wolontariusza działa od 2009 roku, choć aktywnie udziela się na forum pomocy innym ludziom od chwili powstania placówki, czyli od 1999 roku.

Ludzie się zmieniali, odchodzili i przychodzili nowi, ale duch pomocy i tolerancji zawsze był tu obecny. Zdarzało się, że czasami ktoś zakwestionował działania wolontariuszy: A po co to robić? I tak świata nie zmienimy? Mimo to odpowiedź zawsze była jedna „Warto i jeszcze raz warto”.

18278628 1480910335282075 7407128673200557516 oMoją pasją są motocykle. Pod hasłem "Poprzez pasję - jeździmy i pomagamy" z grupą entuzjastów motocyklowych z MotoSandomierz przybyliśmy do dzieci i młodzieży w Domu Dzieci i Młodzieży w Łoniowie. Podczas otwarcia sezonu motocyklowego w marcu 2017 roku, w Sandomierzu, zebraliśmy wśród przyjaciół pieniądze na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z Łoniowa. Kupiliśmy wtedy stół do gry w tenisa stołowego oraz buty sportowe dla drużyny piłkarskiej z Domu Dziecka.