pokaz ognia 1Gdy w czwartkowe popołudnie (21 czerwca) żar lał się niemiłosiernie z nieba, zaś hetmańska społeczność ochoczo zbierała się w klimatyzowanym szkolnym holu, by zakończyć rok szkolny, dwie niezwykłe dziewczyny – Aleksandra Wołek z II „c” i jej koleżanka, Luiza Kurosad – postanowiły rozpalić płomienie na dziedzińcu Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu oraz… oczywiście w sercach seniorów. Obie dziewczyny przyjęły zaproszenie od tarnobrzeskiej placówki opiekuńczej na doroczny piknik tej instytucji organizowany dla jej pensjonariuszy i postanowiły swoimi umiejętnościami żonglerki ogniem oczarować publikę, co im się oczywiście udało. Zebrały w nagrodę za swoje popisy gromkie brawa. Niektórzy żałowali tylko, że występ odbywał się za dnia, bo efekty wizualne w nocy byłyby nieprawdopodobne! Dziękujemy dziewczynom za wspaniały występ i rozsławianie imienia szkoły także poprzez wolontariat! Brawa!!! (nan)

konkursNigdy nie spróbowałeś swoich sił w żadnym konkursie? Odważ się wreszcie! Mamy coś w sam raz dla Ciebie! Masz na swoim koncie wiele sukcesów? Zmierz się raz jeszcze z najlepszymi! Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza konkurs literacko-plastyczny dla WSZYSTKICH uczniów „Hetmana”.

Dzień Wolontariatu 2017Podczas poniedziałkowej lekcji wychowawczej społeczność „Hetmana” obchodziła Szkolny Dzień Wolontariatu. Wszystkim udającym się na hol zapewne rzucił się w oczy dziwny widok – uczniowie klasy 3 „a” utworzyli przed wejściem szpaler i w milczeniu, zupełnie oderwani od świata zewnętrznego skupili się na trzymanych w ręku telefonach komórkowych. Ich milczący happening stanowił wstęp do działań artystycznych przygotowanych na scenie przez grupę hetmańskich wolontariuszy. Scenariusz wydarzenia przygotowała Katarzyna Bobowik (3a).

mikolajdomdzieckaTo był wyjątkowy dzień. Szóstego grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 wszyscy zebraliśmy się u Cioci Gosi w pokoju. Chłopcy wraz z dziewczętami liczyli i przygotowywali prezenty dla wspaniałej młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu. Wyjechaliśmy do Skopania tuż po trzeciej. Na miejsce przybyliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać widoku samych uśmiechniętych twarzy. Gdy weszliśmy do ośrodka, przywitało nas wiele dzieci i poprowadzeni przez nie znaleźliśmy się w świetlicy.