mikolajdomdzieckaTo był wyjątkowy dzień. Szóstego grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 wszyscy zebraliśmy się u Cioci Gosi w pokoju. Chłopcy wraz z dziewczętami liczyli i przygotowywali prezenty dla wspaniałej młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu. Wyjechaliśmy do Skopania tuż po trzeciej. Na miejsce przybyliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać widoku samych uśmiechniętych twarzy. Gdy weszliśmy do ośrodka, przywitało nas wiele dzieci i poprowadzeni przez nie znaleźliśmy się w świetlicy. 

W tym roku Świętym Mikołajem został Mikołaj Juda, który świetnie wczuł się w tę rolę. Dzieciaki od razu go polubiły i nie mogły się doczekać aż dostaną wymarzone prezenty. Przed otrzymaniem podarunku każda osoba wyczytana przez Świętego Mikołaja miała prawo do zaśpiewania piosenki bądź wyrecytowania wierszyka. Mieliśmy szanse wspólnie zaśpiewać dużo kolęd oraz wysłuchać pięknych wierszyków. Na koniec wyszła na scenę Patrycja Pacholska, która zaśpiewała piosenkę Queen pt. „Thank God it’s Christmas”. Wszyscy, którzy mieli okazję wysłuchać występu, byli oczarowani naszą hetmańską gwiazdą. Po artystycznych popisach skierowaliśmy się do pomieszczenia, gdzie przygotowano poczęstunek. W międzyczasie niektóre z dzieci oprowadziły nas po placówce i pokazały swoje pokoje. Przeżycia były niesamowite, już kolejny rok z rzędu mieliśmy przyjemność sprawić radość wszystkim, którzy mieszkają w Domu Dziecka. W szczególności chcemy podziękować naszej niezastąpionej i najwspanialszej organizatorce Pani „Cioci” Małgorzacie Chabel, która daje za każdym razem z siebie wiele miłości. Podziękowania składamy również Dyrektorowi Placówki Damianowi Szwagierczakowi, który ugościł nas i zapewnił niesamowitą atmosferę. Wreszcie słowa wdzięczności kierujemy do młodzieży z "Hetmana" – dziękujemy Wam za wielkie serce i niesamowite zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących. Szczególne podziękowania należą się osobom, które wzięły udział w wydarzeniu: Kasi Bobowik, Oli Ramos, Zosi Kuczyńska, Julce Kowal, Patrycji Pacholskiej, Claudii Sałek, Sandrze Tykierce, Ewelinie Liro, Wiktorii Nodze, Pawłowi Brożynie, Kamie Porębskiej, Mikołajowi Judzie, Asi Rejniak, Grzegorzowi Gucwie.

                                                                      Julia Kowal (1a)

DSC_1802_1024.JPG DSC_1803_1024.JPG DSC_1804_1024.JPG DSC_1806_1024.JPG DSC_1807_1024.JPG DSC_1808_1024.JPG DSC_1813_1024.JPG DSC_1814_1024.JPG